Podle východoruského zpravodajského serveru DVHab.ru a vladivostocké agentury Vostok Media míří k hranici obrněné transportéry, vrtulníky nebo raketové systémy země-vzduch typu Tor.„Jedná se o součást rutinních vojenských manévrů," prohlásil mluvčí ruské armády Alexandr Gordějev. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov odmítl přesuny vojsk jakkoliv komentovat.
Od minulého týdne probíhají manévry i ze strany Číny. Podle jihokoreských médií přesunula Čína k hranicím na 150 tisíc vojáků a od středy jsou ve stavu pohotovosti i útočné bombardéry schopné nést řízené střely. Vláda v Pekingu je podle mluvčího ministrerstva zahraničí vážně znepokojena s posledními jadernými a raketovými zkouškami KLDR. Podle nejmenovaného představitele amerického ministerstva obrany se Čína obává mimo jiné i pádu severokorejského režimu, následné vlny uprchlíků a sjednocení s Jižní Koreou, blízkým spojencem USA.
Jihokorejský prezidentský kandidát Ju Song-min se obává preventivního útoku ze strany USA na severokorejská jaderná zařízení. Souhlasil by s ním pouze za předpokladu aktuální jaderné hrozby. Podle amerického ministra obrany Jamese Mattise jsou jakékoliv výhružky ze strany KLDR pouze plané a nedůvěryhodné. Reagoval tak na hrozbu oficiálního severokorejského listu Rodong Sinmun, který ve čtvrtek vyhrožoval Spojeným státům americkým "proměny jejich pevniny na popel".