po., 26. říjen 2009 19:52

Sigma potvrdila

V dnešní dohrávce 12. kola nejvyšší české fotbalové soutěže se olomoučtí fotbalisté blýskli dalším podařeným výsledkem. Z pražského Edenu přivezli důležité tři body, čímž zlomili jedenáct let staré prokletí, neb přesně tak dlouho na hřišti pražské Slavie nevyhráli. Vítězství 2:1 Sigmu posunulo na jedenáctou příčku v tabulce, čímž si o čtyři místa polepšila.

Dnešní televizní zápas začali lépe Hanáci a po gólech Hořavi a Šultése vedla Sigma po půlhodině hry již 2:0. Slavie se však s výsledkem nechtěla spokojit a po druhém gólu začala aktivně napadat. Poté už byla jasně lepším týmem a svou aktivitu přetavila v gól, který vstřelil Hloušek ve 34. minutě. I přes vynikající výkon slávistického navrátilce Rudolfa Skácela však Slavia nedokázala na svém hřišti průběh utkání otočit. Přestože Olomoučtí hráli od 61. minuty v deseti a Slavia neustále dobývala Lovásikovu svatyni, udrželi fotbalisté Sigmy příznivý výsledek a zvítězili 2:1. Fotbalisté SK Slavia Praha tedy dále zůstávají na 6. místě a na vedoucí Teplice ztrácí už sedm bodů.