po., 3. květen 2010 15:06

Spanilá jízda 1.HFK Olomouc - pátá výhra v řadě

V zápase 24. kola Moravskoslezské fotbalové ligy se hráči 1. HFK Olomouc střetli s mužstvem Uničova. První vize vítězství Holic se objevila po první brance Filipského ve 39. minutě, který skóroval po líbivé akci Brazilce Costy. Ještě před koncem prvního poločasu měl velkou šanci zvýšit náskok Lukášek, po Costově rohovém kopu však hlavou minul.

Ve druhém poločase Uničovští nasadili záložníka Hořavu, jejich nadšení však v 54. minutě utnul Dadák, který střelou z dvaceti metrů k pravé tyči zvýšil vedení Holic na 2:0. Zápas však ještě zdaleka nebyl u konce, uničovský záložník Žmolík vrátil naději hostům brankou v 73. minutě(2:1). Na to odpověděl olomoucký Zedníček v 82. minutě zvýšením opět na dvoubrankový náskok(3:1), Žmolík se ale nedal a v 86. minutě naposled snížil vedení a rozhodl o závěrečném stavu 3:2 pro HFK Olomouc.

Tímto vítězstvím se HFK dostal na druhou příčku, na první Znojmo ztrácí dva body, ale Znojmo ani čtvrtý tým tabulky Olomouc Bještě neodehráli své zápasy ve 24. kole.

1. HFK Olomouc - SK Uničov 3:2 (1:0)
Branky: 39. Filipský, 54. Dadák, 82. Zedníček - 73. a 86. Žmolík. Rozhodčí: Priesol - Pustějovský, Krasula. ŽK: 59. Kovář - 78. Heinz. Diváků: 347.
Sestava 1. HFK: Šrom - Vajda, Zlatohlavý, Lukášek, Kopecký - Filipský, Costa (60. Zmeškal), Kovář, Dadák - Žondra (73. Zmeškal), Zedníček (90. Šturma).