Hodnocení škol letos jasně ovládli Britové, do žebříčku se dostalo 46 škol ze Spojeného království, včetně třech úplně nejlepších. Na prvním místě se umístila oxfordská univerzita, na druhém místě univerzita v Cambridge a třetí pozici obsadila londýnská Imperial College. Pomyslnou bramborovou medaili obdržel Švýcarský federální technologický institut v Curychu (ETH), desítku nejlepších pak uzavírá čtveřice britských škol, které jsou následovány švédským Karolinska Institutem a mnichovskou LMU.
Německé vysoké školy se se svými 36 zástupci umístily jako druhé nejlepší v Evropě, jedenáct z nich můžeme nalézt dokonce mezi nejlepšími padesáti. Třetí nejúspěšnější zemí v žebříčku je s devatenácti školami Itálie. Pouze jediná italská univerzita (Scuola Normale Superiore di Pisa) se však dostala mezi top 50, většina ostatních se nachází až v druhé polovině žebříčku.
Po přepočtu nejlepších univerzit na počet obyvatel v zemi si výborně vedly země Skandinávského poloostrova. Švédsko získalo jedenáct zástupců v seznamu, Finsko šest. Žebříček také zohledňuje množství kvalitních univerzit podle hrubého domácího produktu na obyvatele daného státu. V tomto ohledu propadly vysoké školy v Rusku a Španělsku. Autoři žebříčku poukazují také na to, že dobře si obecně nevedly univerzity z východní Evropy.
Mezi nejlepších 200 vysokých škol Evropy se dostala také jedna z České republiky: Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, jež se umístila na 170. místě.