Výstava provází vývojem žurnalistiky z hlediska technologického, zároveň ukazuje, jakým způsobem na noviny působila politika a proměna společnosti. Výstavu doplňují glosy, které návštěvníkům zprostředkovávají pohled na dané období či téma. K vidění jsou zde i dobové předměty z 19. století, například nejstarší české či německé noviny, stůl Karla Havlíčka Borovského z let působení v Národních novinách, osobní věci Václava Matěje Krameria. Z éry novodobých dějin si zde návštěvníci mohou prohlédnout třeba počítač používaný v první redakci Blesku (1992). Expozice je průvodcem od nejstarších dějin žurnalistiky až po její dnešní podobu.
„Profesionalita, rozmanitost obsahu, popularita názorů a důvěryhodnost informací, to jsou hlavní devízy, kterými se tisk vyznačuje. Tyto hodnoty je potřeba nadále zachovávat a rozvíjet pro udržitelnost vydavatelského odvětví," uvedl Petr Marek, předseda správní rady Unie vydavatelů.
Každý pátek je skupinám středoškoláků přístupná úniková hra Fakescape, jejímž cílem je vzdělávání v oblasti mediální gramotnosti. Hra vznikla pod taktovkou studentů politologie z Masarykovy univerzity v Brně, kteří s touto hrou navštěvují střední školy po celé České republice.