Adéla Halfarová

Adéla Halfarová

čt., 28. březen 2019 21:36

Mudlovský famfrpál

Samostatný projekt kulturní/psaná žurnalistika Realizace:Kouzelnický sport, který není pro padavky, to je famfrpálAť žije mudlovský famfrpál„Viděla jsem lidi, co si při hře zlomili ruku nebo byli v bezvědomí po ošklivé srážce,“ přibližuje famfrpál ŠťovíčkováJak dobří jsou mudlové ve famfrpálu„Skončili jsme patnáctí, z 29 týmů z celého světa, což je šílené, když uvážím, že jsme tam jeli jako úplní outsideři,“ pochvaluje si Barvíř
Radek Barvíř se sám prohlašuje za věčného studenta. Právě teď je doktorandem oboru Geoinformatika na Univerzitě Palackého, ale současně je také kapitánem olomouckého famfrpálového týmu.
Sedmý jarní trénink famfrpálového družstva Olomouc se měl spíš přejmenovat na aprílový. Během dne se totiž na obloze vystřídalo slunce, bouřkové mraky, nechyběl déšť, silný vítr a dokonce i kroupy. Ještě hodinu před tréninkem vypadala obloha jako věrná kopie Mordoru, ale já se i přesto vydala do Bezručových sadů, kde se celá sešlost měla odehrát. Jestli mě totiž Harry Potter něco naučil, tak to, že famfrpál se hraje za každého počasí.
Bývalá studentka Univerzity Palackého, Markéta Šťovíčková by mohla být považována za zcela obyčejnou dívku, v poklidu studující obor Překlad a tlumočení anglického jazyka, pokud by ovšem nebyla také zakladatelkou mudlovského famfrpálu v České Republice.
čt., 28. březen 2019 20:36

Ať žije mudlovský famfrpál

Přesně tak, čtete správně. Ať už jste dostali své dopisy do Bradavic nebo ne, možnost zahrát si famfrpál máte tak jako tak. Jeho mudlovská verze se zrodila v roce 2005 v USA a k dnešnímu dni existují po celém světě stovky týmů hrající tento bizardní sport. Několik z nich je dokonce i v České republice.
Famfrpál je tvrdá hra, zaznělo mnohokrát v příbězích o Harrym Potterovi, ale ještě nikdy to nikoho neodradilo od toho, aby si ho alespoň jednou za život zkusil. Létat je přece sen každého a navíc, když je člověk ve famfrpálu dobrý, stane se automaticky miláčkem davu. Konec konců, profesionální hráči tohoto magického sportu jsou v kouzelnickém světě stejně oblíbení a slavní jako u nás rockové hvězdy. Jen s tím rozdílem, že naši slavní si při svém řemeslu nezlomí čelist.
Zmrzlinárium bylo v Olomouci otevřeno jen před krátkou dobu, ale už si získalo srdce stovky lidí. Místní zmrzlině každý propadne hned po prvním ochutnání a neustále se sem vrací na další novinky. O tom, jaké konkrétní novinky se chystají nebo jak se zrodila univerzitní zmrzlina, se rozpovídal majitel podniku Lukáš Ráb.
Stanice odebírájící krevní plazmu za úplatu funguje v Olomouci již devátým rokem. To, jak probíhá odběr, kdo se může stát dárcem nebo jaká jsou možná omezení při darování vysvětlila doktorka Alice Drábková z olomouckého centra Sanaplasmy.
so., 4. březen 2017 13:55

RECENZE: Logan odejde nezapomenut

Charles Xavier byl vždycky přesvědčen, že X-meni jsou Božím plánem. Wolverine si stál za tím, že jsou spíše Božím omylem. A film Logan si mezi těmito dvěma tvrzními musí vybrat. Pozor, článek obsahuje spoilery!
Ricardo Bofill koupil v roce 1973 starou cementárnu na okraji Barcelony s jasnou vizí – přeměnit ji ve svůj domov. Po skoro 45 letech se jeho sen stal skutečností. La fábrica, jak komplex pojmenoval, se ze staré opuštěné budovy proměnila ve výjimečné, dechberoucí a neustále se rozvíjející sídlo.