Daniel Krátký

Daniel Krátký

Olomouc - Na Hané už je jasno! Novým nejvyšším představitelem olomoucké akademické obce se po Jaroslavu Millerovi stane padesátiletý rodák z Ostravy Martin Procházka, dosavadní děkan Fakulty zdravotnických věd, který uspěl ve středečních volbách.
Den D se blíží! Ve středu 31. března čeká Univerzitu Palackého důležitý den. Akademický senát UP totiž bude volit nového rektora poté, kdy na své rektorské křeslo rezignoval Jaroslav Miller. O jeho nástupnickou pozici se uchází hned čtyři kandidáti. Pojďme si je trochu představit.
čt., 25. březen 2021 16:13

Kam kráčíš, univerzito?

V posledních letech provázel olomouckou Univerzitu Palackého spor. Byl to ten na trase vedení univerzity a Přírodovědecké fakulty a přesáhl, obrazně řečeno, do astronomických mezí. Akademický senát UP se stal kolbištěm a zároveň mediátorem tohoto sporu.
V průběhu prosince rezignoval na svou pozici rektora Univerzity Palackého Jaroslav Miller. Nejvyšším představitelem vysoké školy byl již druhé funkční období, to mělo skončit až v roce 2022. Místo toho se se svou funkcí rozloučí už v dubnu. Kdo a jak ho nahradí?