Daniel Krátký

Daniel Krátký

Poslední roky se neustále řeší kvalita českého hokeje. Lépe řečeno spíš jeho nekvalita. Na medaili čeká české hokejové hnutí od roku 2014, kdy reprezentační osmnáctka slavila překvapivé stříbro na mistrovství světa. Až později se ukázalo, o jak vynikající ročník se jednalo. Vždyť v týmu byli tehdy David Pastrňák, Jakub Vrána nebo Pavel Zacha, jedny z největších hvězd současného českého hokeje.
Miroslav Rohlík je odchovancem extraligových Pardubic, za které sehrál osm zápasů v tuzemské nejvyšší soutěži, ve kterých vstřelil jeden gól. Poté se však vydal na strastiplnou cestu do zámoří. Odkud se přes Švédsko a druholigovou Příbram chce vrátit zpět do profesionálních soutěží. O smlouvu zabojuje ve Vrchlabí, partnerském klubu právě pardubického Dynama. „V cizině jsou hráči více na očích, více se ukážou, i když záleží na dané lize,“ myslí si Miroslav Rohlík.
Země javorového listu, kolébka ledního hokeje. V Kanadě je hokej doslova náboženství a prakticky každý hokejista sní o tom, že si zahraje za slavné značky typu Montréal Canadiens nebo Toronto Maple Leafs. K NHL se však většina talentů musí prokousat přes mládežnické soutěže, ve kterých musí neustále potvrzovat svou kvalitu. Jedenadvacetiletý útočník Erik Čermák to zkusil, zahrál si totiž kanadskou juniorku, o které se tvrdí, že je jednou z nejlepších na světě. Jaké bylo působení mladého talentu v Peterborough Petes?
Ve čtrnácti si zabalil svůj dosavadní život do velkého kufru, opustil své pražské kamarády, vzal pár hokejek a vyrazil do světa. Obránce František Hrdinka následně strávil mimo rodnou vlast více než tři roky. V Rakousku se naučil trénovat, na severu Evropy se zase osamostatnil, naučil se žít. A taky vařit. Jak na tyhle životní zkušenosti současný zadák Přerova vzpomíná? A co říká na hokejovou situaci v Česku?
Do zahraničních soutěží mizí stále více a více mládežnických hokejistů. Jaké jsou jejich důvody? A co chybí českým soutěžím? A proč pobyt v zahraničních klubech pomáhá i osobnostnímu vývoji jednotlivých hokejistů?
Olomouc - Na Hané už je jasno! Novým nejvyšším představitelem olomoucké akademické obce se po Jaroslavu Millerovi stane padesátiletý rodák z Ostravy Martin Procházka, dosavadní děkan Fakulty zdravotnických věd, který uspěl ve středečních volbách.
Den D se blíží! Ve středu 31. března čeká Univerzitu Palackého důležitý den. Akademický senát UP totiž bude volit nového rektora poté, kdy na své rektorské křeslo rezignoval Jaroslav Miller. O jeho nástupnickou pozici se uchází hned čtyři kandidáti. Pojďme si je trochu představit.
čt., 25. březen 2021 16:13

Kam kráčíš, univerzito?

V posledních letech provázel olomouckou Univerzitu Palackého spor. Byl to ten na trase vedení univerzity a Přírodovědecké fakulty a přesáhl, obrazně řečeno, do astronomických mezí. Akademický senát UP se stal kolbištěm a zároveň mediátorem tohoto sporu.
V průběhu prosince rezignoval na svou pozici rektora Univerzity Palackého Jaroslav Miller. Nejvyšším představitelem vysoké školy byl již druhé funkční období, to mělo skončit až v roce 2022. Místo toho se se svou funkcí rozloučí už v dubnu. Kdo a jak ho nahradí?