Eva Nývltová

Eva Nývltová

Student žurnalistiky na Masarykově univerzitě Lukáš Doležal (21) si minulé léto zkusil práci hradního průvodce. Prováděl na hradě Kunětická hora, ležícím v Pardubickém kraji. Promluvil například o tom, jak se vypořádává s nepříjemnými lidmi a jestli na hradě straší.
Do mediálního světa vnikl projekt s názvem Fuck Cancer. Jeho snahou je poukázat na problematiku zhoubných nádorových onemocnění u mladších lidí. Symbolem projektu je levandulový cylindr, který si na hlavu nasadili i známí čeští influenceři. Projekt se skládá z dobrovolníku, kteří věci věnovali většinu svého volného času.
V Pardubicích se konal tradiční běh Pardubická devítka. Pochvalovali si ho hlavní organizátoři závodu i jejich pomocníci. Závodit přišly známé tváře běhu, ale i úplní běžečtí začátečníci. Událost přišla vhod i dětem, které měly svou vlastní kategorii.
Univerzita Palackého je sice v Olomouci, ale spojuje studenty, kteří sem přijíždějí ze všech koutů České republiky. Ti si čas od času potřebují dát pauzu od studia a během volné chvilky navštěvují oblíbená místa ve své domovině. Požádali jsme je, aby nám některá z nich doporučili.
Východočeská galerie v současné době oplývá zelení. Prostory na zámku a dům U Jonáše v sobě ukrývají hned několik výstav tematicky zaměřených na přírodu. Mimo jiné zde návštěvníci mohou spatřit i výstavu na motivy hlineckého Betléma.
Kolem letošních Velikonoc se nesl médii velký rozruch. Česká republika se rozdělila na feministický tábor a tábor heterosexuálních mužů, obhajujících si své právo jednou ročně beztrestně bít ženy a kvalitně se při tom posilnit alkoholem. Společnost si ve 21. století konečně uvědomila, že ne všechny zvyky jsou oprávněné, zvlášť ty zahrnující misogynii (nenávist, pohrdání nebo předsudky vůči ženám pozn. autorky).
Sezóna pracovních veletrhů je v plném proudu. Na své si přijde i Univerzita Hradec Králové. Na událost pozvala významné hosty a veřejnost čeká i doprovodný hudební program.
Režisérka Bára Meda Cohen poskytla divákovi vhled do milostného života lidí s Aspergerovým syndromem. Premiéru mohli diváci zhlédnout v pražském Kině Atlas. Štáb na něm pracoval rok a půl.
Hráči basketbalové reprezentace opět složili své síly. Tento týden odehráli úvodní utkání kvalifikace o FIBA World Cup 2023. Napínavá bitva ale skončila prohrou. Nejvíce bodů si připsal David Jelínek.
ne., 28. listopad 2021 21:55

V Jaroměři sportují netradičně

Jaroměř - Dopředu nejdou jen technologie, ale rozvíjí se i sportovní odvětví. Každoročně zapojením kreativity vznikají stále nové sporty, některé dokonce velmi zvláštního charakteru. V Jaroměři pro tuto příležitost vznikl oddíl s názvem Klub netradičních sportovců, jehož jméno je všeříkající.