Aplikace Jodel odesílá anonymně zprávy lidem v dosahu deseti kilometrů a vysílá tzv. volání o pomoc. Patrick v ní odeslal zprávu o tom, že se cítí sám a hledá kamarády. Najednou měl byt plný cizích lidí. Uspořádali společnou večeři, a při ní vyfotili selfie, kterou následně zveřejnili na internetu. Patrickovi se díky ní začali ozývat další lidé, a jeho pak napadlo pořádat takové večeře pravidelně. Dokonce si vzal studentskou půjčku, aby mohl tyto večeře pořádat ve svém bytě každý týden zdarma, a mohl si je tak dovolit opravdu každý.
„Dlouhodobá osamělost může být nebezpečná. Může vás ovlivnit jak fyzicky, tak vaše duševní zdraví,“ zmiňuje na svém Twitteru Patrick, kterému se jednou anonymní zprávou změnil celý pohled na svět. Před rokem si chtěl vzít život, protože kolem sebe neměl žádné kamarády. Nyní se už u něj vystřídala stovka stejných srdečných lidí jako je on. A co plánuje dál? Za šest týdnů se zúčastní speciálního třísetkilometrového pochodu z Roedovre do Aarhus s cílem šířit osvětu o osamělosti.
Patrick prožil téměř půlku svého života v dětských domovech, byl terčem šikany a štěstí na dobré přátele také neměl. „A to bylo ono. Žádná rodina, přátelé nebo přítelkyně. Byl jsem sám a ve svém zoufalství. Rozhodl jsem se proto poslat tu zprávu,“ vysvětluje. Nejenže ho začalo kontaktovat množství lidí, kteří se mu začali svěřovat se svými problémy, ale také dánská média. Statistiky v Dánsku totiž ukazují, že více než 210 tisíc lidí se často cítí osamoceno.
Mladý muž, který se před rokem cítil opravdu na dně, se dnes řídí mottem „Nejsme sami!“