Juan Martin del Potro, přezdívaný Věž z Tandilu, bývalá světová čtyřka a vítěz US Open 2009. O rok později začal mít problémy s pravým zápěstím, podstoupil operaci a vrátil se po osmi měsících. V roce 2014 pak začaly jeho trable s levým zápěstím a musel na sál. V roce 2015 hrál jen čtyři zápasy a podstoupil další dvě operace. Jeho zdravotní problémy se vlekly až do letošního jara, kdy „Delpo“ ohlásil comeback. Na právě probíhajícím turnaji v Miami však prohrál ve druhém kole proti krajanu Horacio Zeballosovi, přičemž si levé zápěstí nechal ošetřovat. Znamená to další potíže? Neměl by del Potro skončit? Doufejme, že ne. Jeho jedinečný styl a osobnost by všem tenisovým fanouškům chyběly.
Skandál Rusky Marie Šarapovové ohledně užívání látky zvané meldonium byl silně medializovaný. A to nejen proto, že je jednou z nejpopulárnějších a nejvýdělečnějších sportovkyň světa, ale také protože stejnou látku užívali další ruští sportovci. Šarapovová se brání, že lék užívala léta a Světová antidopingová agentura (WADA) přidala tuto substanci na seznam zakázaných až 1. ledna tohoto roku. To nastolilo otázku, zda i jiní tenisté a tenistky přehlížejí emaily od WADA, jimiž se seznamy zakázaných látek sportovcům distribuují.
Roger Federer podstoupil operaci kolene. Byla to teprve druhá operace ve Švýcarově kariéře. Navíc si zranění nepřivodil ani na kurtu, ale v koupelně, když svým malým dcerám napouštěl vanu. "Udělal jsem velmi jednoduchý pohyb, otočil se a uslyšel cvaknutí v koleni,“ popsal Federer novinářům v Miami.
Dlouhodobé problémy se sponzory řeší turnaj v Miami. Uvažuje se i o jeho přesunutí do jiného amerického, či dokonce asijského města. Problém tkví v tom, že soukromý vlastník pozemků nepovoluje budování infrastruktury. Opačně je tomu v Indian Wells. Tamější turnaj roste každým rokem. Takzvaný pátý grandslam sezony se však nevyhnul skandálu, a to když se jeho ředitel Raymond Moore rozpovídal na závěrečné tiskové konferenci. Jasně dal najevo svůj názor, že by ženy na svém okruhu WTA neměly mít právo dostávat stejné finanční odměny jako muži. Za to sklidil kritiku od vedení WTA i hráček samotných. Žen se zastal i Federer. Novak Djokovic ale zareagoval šalamounsky. Řekl, že je jasně pro rovnocenné odměny, ale zároveň pro to, aby se peníze rozdělovaly podle sledovanosti či návštěvnosti jednotlivých zápasů, což v praxi znamená pro ženy méně peněz.
Za zmanipulování zápasů byli již loni odsouzeni dva italští tenisté. Letos přibyl případ, kdy rozhodčí, který byl z manipulování zápasů usvědčen a suspendován, přesto dále „soudil“. Vedle ekonomických zločinů se na okruhu pohybují i lidé podezřelí z násilných činů. Trenér a kamarád nizozemského tenisty Robina Haaseho byl dokonce obviněn z vraždy. Případ je v šetření, ale všichni z týmu nizozemské tenisové jedničky jsou víc než překvapeni. A spolu s nimi i celý tenisový svět.
Snad se všechno brzy vrátí "do normálu" a tenis bude opět sportem gentlemanů, poutající pozornost díky výkonům sportovců a ne skandálům.