Když v roce 2021 debutovala na Netflixu první řada seriálu Arcane, okamžitě se stala celosvětovým fenoménem. Za tímto úspěšným dílem stáli vývojáři z Riot Games ve spolupráci s francouzským animačním studiem Fortiche Productions. Vytvořili seriál, který okouzli nejen fanoušky populární MOBA hry League of Legends, ale i diváky, kteří s touto hrou neměli žádné zkušenosti. Arcane si získal uznání díky propracované psychologii postav, komplexnímu narativu a unikátnímu výtvarnému stylu, jenž kombinuje ručně kreslené animace s moderními CGI efekty. Není tedy překvapením, že krátce po úspěchu první série bylo oznámeno, že práce na pokračování na sebe nenechají příliš dlouho čekat.
Závěrečný akt druhé série tvoří vyvrcholení dosavadního příběhu, který dokázal dokonale propojit osudy všech hlavních postav a přinést závěr. Seriál, který sleduje tragické a spletité vztahy mezi technologicky vyspělým Piltoverem a utlačovaným, zločinem prorostlým Zaunem, se v této fázi zaměřil na vyvrcholení konfliktu mezi sestrami Vi a Powder (Jinx) a na destruktivní dopady magitechniky a třpytu na obě města.
Jedním z klíčových momentů byl Jinxin boj s vnitřními démony, šílenstvím a traumatem, který nakonec vedl k rozhodnutí, jež dohnalo k slzám nejen její sestru Vi, ale i samotné diváky. Jayce naopak čelil nejen katastrofálním důsledkům svých rozhodnutí, ale též konfrontaci s Victorem, jeho bývalým vědeckým partnerem, jehož nové metody ohrožují samotnou lidskou vůli. Každá dějová linie se elegantně propojila a směřovala k nevyhnutelnému střetu, který zanechal mnoho nezodpovězených otázek a zároveň poskytl emocionální rozuzlení.
Fanoušci na sociálních sítích neskrývají své nadšení a mnozí označují finále za jeden z nejintenzivnějších a nejemotivnějších okamžiků v historii animované tvorby. Arcane tak znovu dokázal, že je nejen vizuálně úchvatným dílem, ale také hlubokou emocionální výpovědí o lásce, ztrátě a touze po smíření.
Co tvoří Arcane tak unikátní od své konkurence, je převážně dechberoucí vizuál, jenž tvoří jednu z hlavních předností seriálu. Studio Fortiche do seriálu vtisklo svůj charakteristický rukopis a přineslo tak animaci, kdy se v seriálu prolínají moderní CGI efekty a tradiční, ručně kreslená animace. Kombinace těchto výtvarných stylů vytváří efekt, kdy jakýkoliv snímek z Arcane působí jako dechberoucí malba. Výtvarný styl se navíc v průběhu epizod často mění a přizpůsobuje emocím a tónu jednotlivých scén. Ať už jde o monochromatické scény připomínající grafitové skici, či přímo až punkové vizuální efekty plné neonových barev doplňující vnitřní šilenství jedné z hlavních postav. Akční sekvence potom tvoří samostatnou kapitolu, kde se střídají dynamické úhly kamery, pestrá choreografie, ručně kreslené efekty a nižší snímková frekvence, čímž tak vytváří unikátní a nezapomenutelné scény. Není se proto čemu divit, že celý seriál stál přes 250 miliónů dolarů, což z něj činí nejdražší animovaný seriál historie.
I přes to, že je příběh Arcane u konce, Riot Games odhalili, že se momentálně pracuje na třech spin-off projektech, včetně celovečerního filmu. Tyto projekty budou dále budovat na základech, jenž série postavila a dále rozšiřovat komplexní svět, jež nám byl představen. Především se zaměřením na nové protagonisty a příběhy z jiných částí tohoto světa. Druhá série Arcane též naznačila nové dějové linie, které vedou k potencionální návratům již známých postav.