„Waka Waka" (Shakira, 2010)
Jednou z nejznámějších písní spojených s fotbalem je „Waka Waka (This Time for Africa)" od Shakiry. Tato skladba vznikla pro mistrovství světa v roce 2010, které se konalo v Jihoafrické republice. Inspirovaná africkou hudbou a energií fotbalu se stala celosvětovým hitem a dodnes patří mezi nejoblíbenější sportovní hymny vůbec.
„La Copa de la Vida" (Ricky Martin, 1998)
Píseň „La Copa de la Vida" od Rickyho Martina byla oficiální hymnou mistrovství světa v roce 1998, které hostila Francie. Díky své nakažlivé melodii a svižnému latinskoamerickému rytmu umožní posluchači okusit atmosféru největší sportovní události světa, kterou fotbalové mistroství světa je. Fotbalové komunitě se navždy vryla do paměti a mnohými je i po sedmadvaceti letech považována za nejvlivnější fotbalovou znělku.
„We Are One (Ole Ola)" (Pitbull ft. Jennifer Lopez & Claudia Leitte, 2014)
Mistrovství světa v Brazílii v roce 2014 mělo svou oficiální hymnu v podobě „We Are One (Ole Ola)". Píseň, kterou nazpívali Pitbull, Jennifer Lopez a brazilská zpěvačka Claudia Leitte, se navzdory popularitě svých interpretů setkala s ostrou kritikou veřejnosti. Ukázalo se, že od kolaborace JLo a Mr Worldwide lidé zkrátka čekali více. Ačkoli se skladba snaží na posluchače přenést kouzlo brazilské samby, byla hudebními kritiky i fanoušky s ohledem na předcházející fotbalové hymny označována jako průměrná a slabší. S postupem času si však i ona získala své příznivce a pro milovníky nostalgie je dnes neodmyslitelným symbolem mistrovství 2014.
„Hayya Hayya (Better Together)" (Trinidad Cardona, Davido & Aisha, 2022)
Nutné je zmínit i poslední oficiální hymnu mistrovství světa 2022 v Kataru, přestože ani zdaleka nezaznamenala takový úspěch jako její předchůdci. Poselstvím „Hayya Hayya (Better Together)" byla oslava jednoty a radosti ze hry, což se však příliš neshodovalo s kontroverzním charakterem celé události. Pořadatelství šampionátu bylo Kataru přiděleno díky rozsáhlé korupci a celá událost byla provázena kritikou kvůli porušování lidských práv. Navíc celé prostředí Kataru postrádalo jakýkoli fotbalový charakter a možná i proto se „Hayya Hayya“ jednoduše neuchytila.
“Wavin' Flag" (K'naan, 2010)
Další ikonickou písní spojenou s MS 2010 je "Wavin' Flag" od somálsko-kanadského zpěváka K'naana. Ačkoli nešlo o oficiální hymnu turnaje, byla použita jako píseň společnosti Coca-Cola v její globální kampani k mistrovství. Se svým emotivním textem o naději a svobodě se stala symbolem turnaje a velkého sportovního ducha.
Další fotbalová hymna spatří světlo světa příští rok, kdy bude mít MS hned tři hostitele – USA, Kanadu a Mexiko. Uvidíme jestli se jí podaří prorazit a stane se ikonickou melodií, nebo bude jen další z mnoha.