Už před rokem se Tereza ve svém videu na Youtube s názvem Moje 13. komnata – Jsem adoptovaná svěřila svým fanouškům se svým původem. Přiznání bylo iniciováno její biologickou matkou, kdy Tereze na Instagram pod fotku s adoptivními rodiči napsala komentář, aby šla s pravdou ven.
Na popud nakladatelství Albatros začala psát svou první knihu s názvem Holka ze sekáče, vyprávějící svůj příběh o tom, jaké to je být nejen adoptovaným dítětem, ale i adoptivním rodičem. Píše o hledání vlastní identity a kořenů a odkrývá prekérní situace, s nimiž se adoptovaní setkávají. Popisuje několik období svého života jak z pohledu své adoptivní matky, tak vlastníma očima. Vypráví například o období své puberty, kdy se její matce zdálo vše v pořádku, zatímco si procházela těžkými chvílemi a začala i se sebepoškozováním.
Ve svém videu Píšu knížku o adopci Tereza odpovídá na otázku, jak zvládala vracení se do minulosti k nehezkým vzpomínkám. „Byl to docela oříšek, knížka je pro mne obrovská terapie, protože jsem najednou otevřela tolik témat, na která jsem dávno zapomněla, najednou mi věci začaly dávat souvislosti. Kolikrát jsem u toho brečela a cítila jsem, že se mi do některých témat nechce, protože jsem se jich bála a nechtěla jsem otevírat staré bolesti,“ svěřila se.
Svým příběhem se Tereza snaží pomoci lidem pochopit proces adopce a inspirovat se. Jak ale sama podotýká, čtenáři nemají očekávat recept na život.
Tereza se ale adopci nevěnuje pouze skrze Youtube či knihu. Loni v říjnu založila projekt s názvem Adopci zdar, první skupinu v České republice, která sdružuje adoptované děti. Projekt vznikl pod záštitou Dobré rodiny, organizace zaměřujíc se na osobní rozvoj, moderní metody výchovy a vzdělávání a na oblast náhradní rodinné péče. Setkání jsou pro všechny adoptované, kteří chtějí sdílet své radosti i strasti s lidmi z podobného zázemí a najít přátelé, kteří jim budou rozumět. Skupina funguje pod vedením terapeutky Markéty Švejdové a kouče Jiřího Daníčka, kteří jsou oba i náhradními rodiči.