Podle Antonína Valenty, vedoucího útvaru vnějších vztahů Vlastivědného muzea, se diváci obvykle nejvíce těší na ukázky práce pro herečku Sarah Bernhardt. Jde o propagační plakáty, které lákaly kolemjdoucí na její divadelní představení. A právě díky jednomu takovému plakátu se Mucha roku 1895 proslavil. Dalšími oblíbenci bývají ikonická plátna z Ročních cyklů a grafiky Document Decoratifs. Poslední zmiňované grafiky jsou zároveň i nejdražším exponátem výstavy. Jejich hodnota se pohybuje v řádu několika milionů korun.
„Expozice je jedním slovem vynikající. Vrátila jsem se díky ní do svého mládí, kdy jsem plakáty s motivy Alfonse Muchy sbírala,“ vzpomíná před grafikou Květiny: Karafiát návštěvnice Hana. Kromě grafik, skic a maleb si příchozí mohou prohlédnout také fotografie. Ty byly pro mnohé velkým překvapením. „Vůbec jsem nevěděla, že Mucha také fotil,“ říká paní Hana potěšena rozmanitostí vystavovaných děl. Fotografie, jež věrně zachycují dobovou módu a secesní design interiéru, dovolují nahlédnout do časů umělcova života. Návštěvnice na Muchovi nejvíce obdivuje, jak poeticky přistupoval k ženské postavě. Této skutečnosti si mimo jiné všiml i Muchův následovník umělec Max Švabinský, který o svém vzoru prohlásil: „Alfons nikdy nepřestal být básníkem ženy.“
Ne všichni přítomní byli ale s provedením výstavy spokojeni. Pořadatelé podle nich zvolili příliš hlasitou barvu stěn, což mělo rušivý efekt. Dalším problémem bylo špatné osvětlení, které se nešťastně odráželo na ochranném skle obrazů. „Osvětlení vnímám jako veliké mínus. Přišlo mi, že pořád jen hledám úhel, pod kterým bych obraz viděl pořádně,“ hodnotil výstavu jeden z nich.
Na konci expozice je pro zájemce připraven stánek se suvenýry. Muchovi fanoušci si tak mohou odnést domů upomínku v podobě plakátů, pohledů, hrníčků či puzzlí s motivy jeho tvorby.
Podle pracovníků muzea Muchovu výstavu navštěvují nejvíce mladí studenti a senioři, kteří se vracejí pravidelně. Muzeum, stejně jako spousta dalších institucí, zažívalo v loňském roce těžké období, ale právě díky vystavení věhlasných děl českého rodáka se situace začíná obracet k lepšímu. I když došlo k rozvolnění vládních opatření už na konci května, návštěvnost byla kvůli hezkému počasí nízká. „Většinu lidí vylákalo sluníčko spíše do přírody a ne do vyhřátého města a muzeí,“ komentuje situaci Valenta. Optimisticky ale dodává, že otevřením této expozice zaznamenali nárůst v počtu návštěvníků. „Doufáme, že výstava naplní naše očekávání a lidí bude i nadále přibývat.“