Snímek je natočený ve dvou verzích – ON a ONA. Režisér Ned Benson se tím pokoušel vysvětlit odlišné jednání muže a ženy na situaci, na kterou ani jeden z nich není připravený. V prvním díle ON je hlavním hrdinou James McAvoy v roli Conora. Třiatřicetiletého muže, kterému se hroutí svět. Po smrti syna mu totiž zmizela i jeho manželka. On si ale nedokáže přiznat, že to byla především jeho chyba a stále se ptá proč? Na druhou stranu snímek ONA, ve kterém září Jessica Chastain je velmi reálnou ukázkou toho, jak se matka nedokáže vypořádat se ztrátou svého dítěte a jediné, co ji v tu chvíli zbývá, je opustit svůj život a předstírat, že minulost neexistuje.
Snímky mají společné pasáže, které diváka dokáží zmást. Jde o maličkosti jako je odlišné oblečení, přibarvení situací nebo změna dialogů. Oba jsou ale primárně zaměřeny na vztah mezi mužem a ženou. Důkazem jsou i obrazy s nápisy MAN and WOMAN a Masculine and Feminine, které jsou ve filmu v pokojích Conora a Eleanor. V obou dílech sice hlavní postavy žijí společný život, ale jsou v něm dokonale odděleny.
Po promítání filmů, se objevovaly názory, že muži lépe chápou pohled ženy a naopak. „Na rozdíl od všech ostatních tady mi právě JEJÍ část oproti JEHO přišla poněkud chladná a egoistická, nedokázala jsem se bohužel do Eleanořina příběhu vžít tolik, jako do příběhu jejího manžela,“ napsala po zhlédnutí obou filmů divačka na internetové stránky. Kritici ale tvrdí, že režisér spíše nebyl schopen dostatečné empatie a pouze se snažil zpopularizovat vztah mezi mužem a ženou.
Na druhou stranu, prožít nějakou událost a poté si přehrát, jak na to reagovala naše drahá polovička, nemusí být úplně od věci. Někteří by to jistě ocenili a mohlo by to zachránit nejeden vztah.
V Americe byl vysílán i třetí snímek – ONI. Ten se ale do české distribuce nedostal.
Zdroj fotografie: www.kviff.com
Zdroj citace: www.csfd.cz