Paul Pogba
Mistr světa z roku 2018, stálice v záloze zlaté generace francouzského fotbalu, hrající za Juventus Turín, byl testován 20. srpna 2023 po zápase s Udine, do kterého nezasáhl. Po zveřejnění prvního vzorku, který byl pozitivní na zvýšenou hladinu testosteronu, měl od 11. září zastavenou činnost. Kontrola vzorku B v říjnu pozitivní výsledek potvrdila. 29. února 2024 byl vydán verdikt Sportovním soudem v Itálii a Pogba byl suspendován na čtyři roky, jedná se tak o nejvyšší možný trest za doping v Italském fotbalu.
„Jsem smutný, šokovaný a zlomený. Nikdy jsem nebral žádné doplňky, které by porušovaly antidopingové předpisy. Jsem profesionální sportovec, nikdy bych neudělal nic, co by zvýšilo můj výkon.“ uvedl Pogba ve svém vyjádření na instagramu. Čtyřletý trest je podle pravidel Světové antidopingové agentury běžným trestem za užití steroidů. Juventus údajně plánuje Pogbovi ukončit kontrakt, a také by mohl požadovat vysoké odškodné. Pogbova kariéra je nyní v ohrožení, v 31 letech je čtyřletá pauza velmi dlouhá a bude pro něj velmi těžké se dostat zpět na úroveň, na které byl doposud.
Diego Maradona
„Ruka boží“, jeden z nejlepších fotbalistů, který kdy vstoupil na hřiště si prošel hned dvěmi dopingovými kauzami. První se týkala kokainu, kdy byl v roce 1991 v Neapoli zatčen za jeho držení a poté mu byl udělen patnáctiměsíční zákaz činnosti kvůli pozitivním testům na tuto látku. Jeho druhá kauza přišla na mistrovství světa v USA roku 1994, kdy podle jeho slov tvrdil, že efedrin užil nevědomky v bylinném čaji. Znovu dostal patnáctiměsíční zákaz, což znamenalo konec jeho kariéry v národních barvách. Tímto se Maradona stal určitým odstrašujícím případem pro doping ve fotbale.
Frank de Boer
Nizozemský obránce a později i trenér Frank de Boer, tehdy hrající za klub FC Barcelona, byl v roce 2001 obviněn z užívání dopingu. 15. března podstoupil dopingovou kontrolu po zápase Poháru UEFA proti celku Celta Vigo. V květnu téhož roku byl informován, že jeho test byl pozitivní na nandrolon, což je anabolický steroid. De Boer užívaní dopingu popřel a tvrdil, že se látka do jeho těla musela dostat nevědomky, pravděpodobně z kontaminovaného doplňku stravy. Byl potrestán dvanáctiměsíčním zákazem činnosti, po odvolání byl ale trest zkrácen na šest měsíců. De Boer se po uplynutí trestu vrátil zpět do hry a hrál až do roku 2008.
Adriano Leite Ribeiro
Brazilský útočník Adriano Leite Ribeiro, který proslul svou silou, rychlostí a precizní střelbou hrající v Interu Milán byl v roce 2007 a v roce 2011 potrestán za užití nepovolených látek. První z těchto případů byl pozitivní test na furosemid. Látku, která může maskovat užití jiných zakázaných látek. Byl potrestán 25denním zákazem činnosti. Druhým případem bylo užívání stanozololu, anabolického steroidu. Dostal devítiměsíční zákaz činnosti a po této kauze se mu už nikdy nepodařilo navázat na jeho předchozí úspěchy a v roce 2019 ukončil kariéru.
Jaroslav Plašil
Český fotbalový záložník hrající v roce 2009 za Bordeaux byl v listopadu téhož roku na dopingové kontrole. V prosinci výsledky oznámily, že jeho test byl pozitivní na fenoterol, což je stimulant zakázaný Světovou antidopingovou agenturou. Plašil popíral úmyslné užívání této látky a tvrdil, že se pravděpodobně musel nevědomě dostat do jeho stravy. Plašil se proti původnímu šestiměsíčnímu trestu odvolal a ten mu byl zkrácen na pouhé tři měsíce. Poté se vrátil k fotbalu a hrál až do roku 2017.
André Onana
Kamerunský brankář hájící bránu Ajaxu Amsterdam měl v říjnu roku 2020 pozitivní dopingový test na furosemid, kdy si údajně spletl aspirinové tabletky s manželčinými léky na předpis. „Omylem jsem si to vzal místo aspirinu, protože léky měly téměř identické balení. Trest považuji za přehnaný a nepřiměřený,“ vyjádřil se Onana na svém Instagramu k dvanáctiměsíčnímu trestu. Ten mu byl poté zkrácen na devět měsíců a Onanovi se podařilo svou kariéru znovu nastartovat, kdy po skončení přestoupil do Interu Milán a nyní hraje v Manchesteru United.