Běžnému uživateli rozhodně stačí varianta s 64 gigabitovým úložištěm a připlácet skoro pět tisíc korun za 256 GB je naprosto zbytečné. Navíc, když si zaplatíte navýšenou kapacitu iCloudu, která se z pěti GB zvýší na 50.
Na iPhonu 6S mě vyloženě trápila jeho výdrž. Zvlášť v posledních měsících používání mi vydržel půl dne a byl konec. Dneska? Na iPhonu X mohu od rána do večera surfovat a vydrží, pokud nejde o extrémní případy jako sledování videí přes mobilní data.
Po designové stránce jsem zpočátku měl trochu dilema. Líbí skleněná záda, ale když jsem poprvé viděl vzhled fotoaparátu, zděsil jsem se. Po čase jsem si na to však zvyknul a mobil se mi líbí čím dál tím více.
Další věc, které jsem se zprvu obával, je ovládání. Apple sebral svým telefonům legendární domovské tlačítko a nahradil jej intuitivními gesty přímo na displeji. K tomu iPhone dostal výřez na senzory a přední foťák, kterému se konkurence posmívala. Jak je však v této americké firmě zvykem, gesta jsou naprosto jednoduchá a zvyknout si na ně zabere minimum času. Nakonec člověk zjistí, že ovládání s nimi je jednodušší, než tomu bývalo dříve.
Je škoda, že Apple neponechal možnost odemknout displej pomocí otisku prstu. Čtečka obličeje je fajn, ale poměrně často se stává, že telefon musím kvůli odemčení zvedat ze stolu, při tom by stačilo přiložit palec. Snímání obličeje navíc na prudkém sluníčku nepracuje úplně stoprocentně. Co se týká funkčnosti ve tmě, tak ta je téměř bezchybná.
Často pokládaný dotaz se týká ceny. Je částka 30 tisíc korun adekvátní za mobilní telefon, ať je sebelepší? Záleží na každém, jaké má priority. Ano, rozhodně to je hodně, ale pokud někdo touží po kvalitním mobilu se skvělým výkonem a zpracováním, asi tuto částku oželí. Jestliže jste však nenáročný uživatel, sáhněte buď po levnějším iPhonu či po telefonu jiné značky.