Letošní, již pátý ročník, zahájilo v pátek odpoledne takzvané shredění (ježdění na prknech nebo lyžích, pozn. aut.) před Velkým kinem, kam rideři navezli sníh a postavili překážky. Poté už následovalo samotné promítání filmů, v délce od čtyř do dvaačtyřiceti minut. Snímky plné dobrodružství, adrenalinu a zasněžených hor místy diváky nadchly, jindy zase šokovaly, některé možná i inspirovaly.
Akci zahájil snímek Kašmír, nazvaný podle horské oblasti, do které se vydali freerideři. Čakaly je tu nejen technicky náročné výstupy a sjezdy, ale také místní politické nepokoje. Následoval další freeridový film Few days, mapující cesty dvou skupinek freeskiingových jezdců. První z nich dobývá švédské hory za pomoci vrtulníku. Na švédský heliskiing se s ní vydal i český olympionik Ondřej Bank. Druhá parta vyrazila do Rakouska, jehož nejvyšší hory zdolává jen vlastními silami. Film ukazuje i opačnou stranu těchto sportů, a to obrovské nebezpečí, které při nich hrozí. „Tajil se mi dech, když jednoho ridera zavalila lavina a ostatní se ho snažili co nejdříve vykopat. Bylo to hrůzostrašné. Ve většině filmů člověk vidí jen to, jak jsou tyhle sporty super. Tenhle snímek ale ukázal, že lidé, kteří je dělají, často kličkují na hranici života a smrti. Bylo to pro mě opravdu silné,“ přiznal jeden z diváků Marek Coufalík.
Další snímek diváky zavedl překonávat horolezecké rekordy až na vzdálenou Antarktidu. Expedici zde nechybělo nic, co polární oblast slibuje. Nevyzpytatelné počasí, zima, silný vítr a bílá tma. Řada pak přišla na ojedinělý film Afterglow, který se považuje za jeden z filmařsky nejhlubších lyžařských snímků všech dob. Celý se natáčel v noci, za pomoci masivních LED světel. Jedná se tak o jedinečnou hru se světlem a barevnými filtry.
Po přestávce se divákům představili extrémní lyžaři Jiří a Ondřej Švihálkovi. Vyprávěli o nejnáročnějších úsecích světa, které si nejprve vždy vyšlapali a poté sjeli. „Tam, kde freestyle lyžování končí, tak extrémní lyžování ne přímo začíná, ale spíše stále pokračuje. Jezdíme svahy se sklonem až 55 nebo 60 stupňů. Díky tomuto sklonu případný pád nejde téměř zastavit a následky bývají často fatální,“ popsal Jiří Švihálek. Se svým kolegou pak promítli svůj film Whiskey Beber, který natáčeli v Maroku.
Poté se diváci seznámili se třemi účastníky extrémního závodu v americké Minnesotě, zachyceném ve snímku Arrowhead 135. Ti zdolávali 135 mil dlouhou cestu na kolech, běžkách, nebo pěšky. Společnost jim dělal extrémní mráz a nepředvídatelné počasí. Závodí se ve dne v noci, nikdy se nesmí polevit, limit na dokončení závodu je totiž pouze 60 hodin. V posledním filmu se Beton Ski Team vydal zdolat nejvyšší horu bývalého Sovětského svazu. Na závěr celé akce proběhlo losování o hodnotné ceny.
Snow film fest je celorepublikový festival, který každoročně zavítá do více než dvou set kin. Zaměřuje se především na filmy o extrémních výkonech - polární expedice, šokující výkony sportovců i to, jak prožívají své životy, když opadne adrenalin a je třeba se vyrovnat se situacemi na pokraji života a smrti. Organizátoři akce se snaží vybírat ty nejlepší filmy se zimní tematikou. Hlavním kritériem pro výběr dokumentů je jejich úspěšnost na velkých zahraničních festivalech. K vidění jsou ale i filmy české nebo slovenské. Akci pořádá občanské sdružení Hedvábná stezka.