Největší sladkovodní jezero v Izraeli se dlouhou dobu potýkalo s nedostatkem vody. To mělo kromě jiného za následek vysychání Mrtvého moře a upadání tamějšího zemědělství. Zároveň Galilejské jezero zajišťuje největší díl pitné vody pro Izraelce a Jordánsko. S rozlohou 166 kilometrů čtverečních tak tvoří třetinu celkové spotřeby vody v Izraeli.
Jezero je znovu plné až po okraj, a to hlavně díky vydatným dešťům v posledních dvou letech, kdy hladina stoupla o více než 5 metrů. Dalším zdrojem je řeka Jordán, která odvádí vodu ze severních Golanských výšin. Tání sněhu na hoře Hermon se přidá k postupnému zavlažování okolní zemědělské krajiny.
Mrtvé moře, které už delší dobu čeká na vzkříšení, teď také dostává druhou šanci. Při dostatečné síle vody by se mohlo zaplnit koryto spodního toku Jordánu, které tvoří část hranice s Jordánskem a napájí Mrtvé moře.
Vodohospodáři a ekologové jsou nadšení. Chulské údolí a další severní zemědělské oblasti se zelenají. A po více než čtvrt století voda v Galilejském jezeře stoupla na nejvyšší hodnotu. Mají se z čeho radovat.
Jen turistický ruch teď strádá, stejně jako všude po světě i v Izraeli tvoří podstatnou část státního hospodářství. A nově zavodněné jezero je obrovským lákadlem stejně jako Mrtvé moře, které se pyšní několika světovými "nej". Bohužel zatím se těmito krásami mohou kochat jen místní.