Letos připadá ono slavnostní víkendové veselí na 12. – 14. května. Během tohoto víkendu se v Luhačovicích otevřou stánky, proběhnou nejrůznější akce jako je například vystoupení folklorních souborů a nebude chybět ani každoroční průvod veteránů a nádherných dam, oděných v honosných šatech z 18. století, kdy se město stalo městem lázeňským. Tento zvyk se v moravských lázních pěstuje už odnepaměti, ale teprve roku 2000 došlo k výraznému posunu v přípravě, kdy bylo „otevírání pramenů“ přejmenováno na „svěcení pramenů“.
Možná se ptáte, co dělá tuto vodu tak jedinečnou. Odpověď je snadná. Léčivé prameny obsahují tělu prospěšné minerály, které se využívají k inhalacím u lidí trpících potížemi s dýchacími cestami a samozřejmě také k pitné léčbě.
Trasu si můžete po lázeňské kolonádě naplánovat jak je libo – prameny nejsou od sebe vzdálené více než několik set metrů. Začít můžete u nejznámější minerální vody známé jako Vincentka, která vyvěrá na severním úpatí Velké Kamenné. Natočit si ji můžete jak teplou, tak studenou. Kohoutek s ní se nachází v hale, kde se mimo jiné konávají také výstavy. Kromě Vincentky rozhodně nezapomeňte ochutnat nejstarší luhačovický pramen Aloiska, která byla původně známá spíše jako Luisin pramen. Díky zvýšenému obsahu jódu, železa a kyseliny borité se používá při onemocnění zažívacích orgánů. Další vynikající prameny jsou kupříkladu Pramen MUDr. Františka Šťastného, který má nejvýraznější chuť ze všech, také Ottovka (ta je ale v současnosti mimo provoz kvůli znečištění), Pramen svatého Josefa a mnoho dalších.