Výstava zaplňuje celkem deset místností ve dvou patrech. V prvním podlaží se nachází čtyři části expozice zaměřené na vesmír, kalendáře a jejich vývoj, nejstarší nemechanické hodiny a osobnosti zabývající se měřením času. Vesmírná část nabízí návštěvníkům možnost vyzkoušet si sestavení sluneční soustavy pomocí speciálního počítačového programu či zhlédnout videoprojekci o Slunci. V místnosti s kalendáři je dále k vidění například plastika chřestýše, který svým třináctidílným ocasem symbolizuje třináct měsíců aztéckého kalendáře.
Druhé patro expozice je zasvěceno mechanickým hodinám. Také tato část výstavy je rozdělena do menších tematických celků. Návštěvníci se tak mohou těšit na kuriózní hodiny (jako například pilové závěsné hodiny nebo hodiny ukryté ve vycházkové holi)nebo na hodiny kapesní. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci nových technologii. Pro ty je připravena maketa tzv. Hubblova dalekohledu a model atomových hodin. Podle vedoucí výstavy Terezy Javorské se Expozice času lidem líbí, jediné na co si prý návštěvníci stěžují je omezená doba prohlídky, která se však bude brzy měnit.
Hlavní přínos výstavy pro město pak Tereza Javorská vidí v obohacení kultury města a v navrácení titulu „město hodin“ zpátky do Šternberku. Exponáty vystavované v rámci Expozice času zapůjčilo převážně Vlastivědné muzeum v Olomouci Příprava výstavy trvala bezmála jedenáct let a je spolufinancována Evropskou unií.
Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/ze-sternberka-je-opet-mesto-hodin-lidem-se-otevrela-expozice-casu-pya-/olomouc-zpravy.aspx?c=A111107_1681111_olomouc-zpravy_stk
Obrázek: http://olomouc.idnes.cz/foto.aspx?r=olomouc-zpravy&c=A111107_1681111_olomouc-zpravy_stk