Protesty mezitím prostoupily i do dalších odvětví finské ekonomiky. Hlavním důvodem stávky byla nespokojenost se mzdovým růstem na příští rok.
Finskou politiku tak zcela ovládly ženy, vedou totiž všech pět koaličních stran. Čtyřem z nich je dokonce méně než 35 let. Rovněž v novém kabinetu by mělo z 18 ministerských pozic obsadit 12 žen. To je v politice, kterou mnozí považují spíše za mužskou záležitost, zcela ojedinělý jev.
Sanna Marinová vstoupila do finské politiky ve věku 27 let, když jí zvolili do městské rady Tampere. O rok později se stala dokonce starostkou tohoto třetího největšího města ve Finsku. V úspěšné politické kariéře pokračovala i v roce 2015, když se dostala do finského parlamentu za sociálnědemokratickou stranu. V červnu 2019 nastoupila do vládního kabinetu jako ministryně a desátého prosince už bude skládat premiérskou přísahu.
Před novou finskou premiérkou tak stojí těžký úkol rychle se dohodnout s odboráři. Dosavadní stávky totiž způsobily dle odhadů ekonomů škodu finské ekonomice za více než 13 miliard korun.