Italská daňová policie prohledávala nejenom milánskou základnu, ale také kanceláře ve Florencii a domy přibližně 250 zaměstnanců. „Firma má velmi komplexní strukturu, ve které se ochranná známka, poplatky a spousta dalších nákladů platí v zahraničí,“ řekl Angelo Cremonese, profesor ekonomie a financí na Univerzitě LUISS v Římě. Samotná společnost se vyjádřila s tím, že „poskytuje plnou kooperaci a je si jistá korektností a transparentností všech svých operací.“
Gucci, jejíž prodej za poslední čtvrtletí vzrostl o 49,4 % je tak další italskou značkou, která tomuto obvinění čelí. V roce 2014 byl z podvodu obviněný i módní dům Prada. Podle policie odváděl část peněz do Lucemburska a měl dlužit 470 milionů eur. Generální ředitelka Miuccia Prada společně s jejím manželem a co-generálním ředitelem Patrizio Bertelli později zaplatili 420 milionů eur v mimosoudním vyjednání. Podobně na tom byla i značka Dolce a Gabbana, která byla pod investigací již od roku 2008 a údajně měla stát okrást na daních o miliardu eur. Domenico Dolce a Stefano Gabbana byli dvakrát shledání vinnými a hrozilo jim vězení ve výši dvaceti měsíců. V roce 2016 byli ovšem u Nejvyššího soudu shledáni nevinnými a případ se uzavřel.
Značka v současné době prožívá pod vedením nového kreativního ředitele Alessandra Michela renesanci. V letošním roce ji časopis Forbes zařadil mezi jednu z nejhodnotnějších značek na světě. Pokud se podezření ukážou jako pravdivá, stane se Gucci největším podvodníkem na daních v italské módní historii.