Přitom východní velmoc je proslulá tím, že si ji tvůrci her, ale také filmů nebo seriálů propůjčují a zobrazují jako tu zlou stranu, kterou je potřeba zastavit. V zatím posledním přírůstku do dlouhotrvající série Call of Duty s podtitulem Modern Warfare vystupuje ruský generál Barkov, na jehož rozkazy jsou mučeni a odpravování urkizští civilisté. Takovéto vyobrazení vlastního národa se ruským hráčům nezamlouvá ani v nejmenším.
Vlně nevole si všimla i tamější média, která se do tvůrců z Infinity Ward pustila nevybíravým způsobem. Viní je z anti-ruské propagandy či politické manipulace. „Grafická stránka hry je pěkná. Zápletka je ale odporná propaganda a lež,“ napsal jeden z uživatelů stránky Metacritic. Celkové skóre playstationové verze pak od hodnotících činí 3,2/10, což tento díl řadí mezi ty nejhorší.
Populární ruský streamer Ilya Davydov, uzavřel s vydavatel Activision šestiměsíční smlouvu na vysílání Modern Warfare. Ovšem když zjistil, jakým způsobem se Ruská federace ve hře chová, raději ze smlouvy vycouval. „Jakmile začala příběhová kampaň zobrazovat scény, v nichž jsou Rusko a její armáda prezentováni jako váleční zločinci, rozhodl jsem se, že takový obsah na svém kanále ukazovat nechci,“ prozrazuje Davydov skrze email Washington Post a vyzývá ostatní nespokojené k bojkotu.