Návštěvníci se můžou těšit na filmové projekce, ale také na doprovodný program. Projekce jsou rozděleny na denní a večerní a vstupenky je možné zakoupit v kinech, kde se dané filmy promítají. Letošní ročník uvede celkově 128 filmů. Ty mezi sebou budou soupeřit o Cenu za nejlepší film, Cenu za nejlepší režii, Cenu za film, který výjimečným způsobem přispívá k ochraně lidských práv a mnoho dalších. Mezi doprovodný program patří různé workshopy a koncerty.
Hlavním lákadlem bude spousta osobností, která je v tomto filmovém odvětví významná, a která v druhém březnovém týdnu navštíví především Prahu. Patří mezi ně například americká režisérka a fotožurnalistka Kate Brooksová. Vystoupí i čeští tvůrci jako režisér Petr Horký nebo Jan Gebert.
„Už se jen párkrát vyspíme a začíná Jeden svět! Ponořte se do programu už teď, jsou tam skvělé věci, reflektující petrou škálu témat od #metoo, až po norskou tragédii na ostrově Utoya z roku 2011 "& many more"," uvedla na svém instagramovém účtu Linda Bartošová, která bude moderovat pražské zahájení.
Historie festivalu Sahá až do roku 1999, kdy proběhl první ročník. Pořadatelem akce je Člověk v tísni. Za dvacet let se Jeden svět stal největším dokumentárním filmovým festivalem s tematikou lidských práv na světě. „Hlavním úspěchem bylo nejspíš to, že u zrodu festivalu stál tým plný nadšenců. Ten se postupně rozrostl, změnil logicky i strukturu a dnes je v něm v době vrcholících příprav více než třicet lidí," sdělil deníku E15 ředitel festivalu Ondřej Kamenický.