„Lidé nám věnovali obrovské vítězství. Ručíme za velký a mocný osud, společně vybudujeme nový blahobyt,” publikoval Maduro na svém twitterovém účtu. Vládnoucí strana PSUV (Partido Socialista Unido de Venezuela) v neděli 21. listopadu obhájila vítězství dvaceti křesly guvernérů, získali i úřad starosty hlavního města Caracas. Pouze tři mandáty zůstaly opozici.
Za příčiny tak jednoznačného vítězství se považuje nízká volební účast, která dosáhla pouhých 42%. Podpořená je i vlnou emigrace, kterou spustily prezidentské volby v roce 2018. Tehdejší těsné vítězství Madura není dodnes uznáváno mnoha zeměmi kvůli manipulaci s výsledky vládnoucí stranou PSUV. Na regulérnost nedělních voleb dohlížela Evropská Unie.
Poukazuje se také na roztříštěnost venezuelské opozice. Do letošního roku volby navíc bojkotovala, účastnila se jich poprvé po čtyřech letech. „Opozice využije prvních dvou čtvrtletí následujícího roku k přeskupení. Rozdělí se pouze na dva bloky. Ten radikálnější by měl začít jednat ještě před příštími prezidentskými volbami, které proběhnou roku 2024,” komentoval pro španělský deník El País Benigno Alarcón, ředitel Centra politických studií na Katolické univerzitě v Caracasu. Dále uvedl, že druhá část opozice bude umírněnější. Bude ochotna vyjednávat s vládou a se svým konáním počká až do roku 2024. Na rozdíl od radikální opozice věří, že moc půjde získat obvyklou cestou skrze volební hlasy. Tomu opačná strana nedůvěřuje, jsou přesvědčeni, že by Maduro porážku nedovolil a nepřijal.