Za zdmi zmíněné budovy nezemřel však jen Jan Palach, jehož čin, kterým obětoval svůj život na protest proti potlačování svobod, se vryl do dějin. Zemřel zde například i farář mučený StB Josef Toufar. Z budovy se ale na přání majitele co nevidět má stát hotel. Budova pochází z roku 1882, sloužila jako nemocnice a léčili se zde hlavně pacienti vyšší vrstvy. Tehdy šlo o moderní zařízení, které poskytovalo ten nejlepší komfort. Probíhali zde ale také například tehdy ilegální potraty.
Během druhé světové války budovu využívali hlavně Němci a po nástupu totalitního režimu zase prominentní klienti socialismu. Nám je z této doby známo hlavně jméno Josef Toufar, při jehož kázání se třetí adventní neděli 11. prosince 1949 v malé zřetelně vychýlil křížek na hlavním oltáři. Událost se od té doby popisuje jako číhošťský zázrak. Tento údajný zázrak StB využilo jako záminku pro další pronásledování katolické církve. S mučeným Toufarem před jeho smrtí stačili ještě natočit propagandistický film. Museli ho podpírat, protože se nemohl udržet na vlastních nohách. V sobotu 25. února 1950 byl převezli nemocného kněze právě do nemocnice v pražské Legerově ulici, kde po několika hodinách podlehl následkům krutého mučení.
O 19 let později skonal v podobném pokoji ve stejném sanatoriu také Jan Palach. Dům je zcela prázdný od roku 2001. Jeho opuštěná podoba zůstala v rukou státu, jež však nechtěl investovat vysoké částky do rekonstrukce. V roce 2015 jej tedy odkoupila soukromá firma United Corporation a.s., která se bude snažit dát dům do původního stavu. Byla zde i možnost odkoupení domu hlavním městem se záměrem zrealizovat zde muzeum komunismu. Z těchto plánů ovšem sešlo.
Konečný výsledek je tedy ve hvězdách, ale vypadá to, že v nejbližších letech se v tomto domě hrůzy budeme moct třeba ubytovat.