Pro někoho to může být překvapující, pro fanoušky amerického baseballového týmu Cardinals však nikoliv. Toto oslavné gesto není totiž žádná novinka. Již v minulosti udělal Nootbaar symbolický pohyb mletí pepře na svého spoluhráče, aby mu tím dodal odvahu a povzbudil jej. V angličtině je to taková slovní hříčka, kdy Nootbaar tím chtěl říct, aby jeho spoluhráč „grind out a few more hits or a few runs“. Ve volném překladu, aby ještě zabojoval a nevzdával to. Mlýnek na pepř se pak v angličtině řekne pepper-grinder. V češtině tato hříčka však nedává příliš smysl.
Gesto nejdříve zaujalo jeho spoluhráče a poté i fanoušky. Nedlouho na to se stalo součástí Nootbaarovy oslavy po odpálení home runu. Mlýnek na pepř se tak stal jeho znakem, fanoušci vyrobili i trička s tímto motivem.
O rozšíření gesta na letošním World Baseball Classic se zasloužil Shohei Ohtani, který po odpálení home runu v zápase proti Číně, zvolil jako formu oslavy právě tento pohyb a poté ukázal na svého spoluhráče Nootbaara, který ačkoliv je narozen v Kalifornii, hraje za Japonsko, protože jeho maminka má japonské kořeny. Na zápase Japonsko-Česko jsme tak mohli vidět tribuny Tokyo Dome plné fanoušků s mlýnky na pepř, kteří při oslavě každého japonského bodu začali pepřit všude kolem sebe.
Česká republika se poprvé v historii probojovala do World Baseball Classic a je součástí skupiny B. Čeští baseballisté mají za sebou již 2 zápasy – výhru nad Čínou (8:5) a prohru s Japonci, světovými jedničkami (2:10). Jako další se utkají s Jižní Koreou a poté s Austrálií.