S trochou nadsázky lze dodat, že k oběma školám jej přivedl právě sport. Hlavně kvůli široké nabídce sportovního vyžití totiž po základní škole zamířil na Střední policejní školu v Holešově. Ve spojení sportu a studia se rozhodl pokračovat i později na vysoké škole. Po maturitě začal studovat Fakultu tělesné kultury v Olomouci (FTK), obor rekreologie.
Míčové sporty, plavání, atletika, gymnastika. Tato i jiná sportovní odvětví musejí studenti absolvovat. Avšak ani ryze teoretických předmětů ve škole nemají málo. Studium je náročné jak fyzicky a psychicky, tak i časově. „Například bruslit na stadion se chodí i hodinu před půlnocí,“ tvrdí student prvního ročníku.
Skutečnost, že se ve škole zaměřují na různorodost sportovních oblastí, Petr vítá. „Myslím, že fotbalista by měl být univerzální, neměl by zatěžovat jen nohy. K tomu je výborná třeba gymnastika, která na FTK patří mezi povinné předměty,“ říká Petr.
Dobrovolně začal dálkově studovat také sociální pedagogiku na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Absolventi tohoto oboru prý mají výhodnější pozici pro sebeuplatnění v policejní praxi.
Dají se ale stíhat dvě vysoké školy a k tomu ještě fotbalové povinnosti? „Stíhat se to dá, záleží hlavně na tom, jak si člověk všechno rozvrhne. Cestování je sice hodně, ale domluvil jsem se s trenérem, který mi vyšel vstříc,“ dodává Petr.
(příběh)