Dominik Feri působil obzvláště v době pandemie jako jeden z mála politiků, ke kterým lidé (zejména ti mladí) mohli vzhlížet. Se svým milionem sledujících na Instagramu je (společně s Leošem Marešem) nejsledovanější českou osobností na sociálních sítích. Sledovanost mu vzrostla právě během covidové pandemie, a to hlavně díky jeho žlutým vykřičníkům, které jasně, stručně a přehledně informovaly o vládních opatřeních, která byla mnohdy minimálně chaotická. Sympatický byl také svými názory a viditelným zájmem ukazovat politiku z jiné strany. Proto bylo pro všechny šokem, když se na veřejnosti objevila proti Dominikovi Ferimu obvinění neznámých dívek, které měl sexuálně napadat.
Paradoxnost situaci dodává také fakt, že byl Feri obviněn zrovna z chování, které se celosvětově řeší například v podobě hnutí #MeToo, kterému on sám dříve vyjádřil podporu. Logicky tedy vzniká otázka, zda #MeToo dorazilo do Česka, či ne. Odborníci se shodují na tom, že nikoli.
Tématika sexuálního napadání a obtěžování je velmi citlivé téma a světem hýbe právem. Rozdílné jsou ale názory na ni. Zatímco v USA byly herečky, které jsou součástí kampaně oslavovány, obdivovány a dokonce i vyzdvihovány, v Česku je postoj k celému hnutí jiný a u Feriho kauzy je to více než zřetelné. Obvinění obětí jsou zpochybňována, mnohdy zesměšňována a objevila se řada spekulací (například o tom, že je všechno pouze politická kampaň před volbami). Jedno je ale jasné, toto téma se vrátilo do veřejného povědomí a ve veřejném prostoru opět vyvstala otázka: Má člověk (nemusí se jednat pouze o muže), který má velkou moc, právo sexuálně obtěžovat nebo napadat ostatní lidi? Odpověď samozřejmě zní: ne! Mělo by mu toto chování být odpuštěno? Samozřejmě ne!
Bohužel to tak ale v realitě nefunguje. Ať už jde o filmového producenta Harveyho Weinsteina, nebo obviněného Dominika Feriho. V jeho případě je ovšem zatím těžké dělat velké závěry. Jeho případ je v šetření a obvinění jsou zpochybňována. U politiků ale musíme podle slov Markéty Pekarové Adamové, Feriho bývalé kolegyně, uznávat presumpci viny. Celé kauze nepřidává ani fakt, že se z řad studentů a studentek Právnické fakulty Karlovy univerzity šíří zvěsti o „veřejném tajemství“, které údajně Feriho chování je.
Sečteno podtrženo – Dominik Feri je sice politik, ale je to také lidská bytost, která má právo na presumpci neviny, dokud nebudou obvinění oficiálně dokázána. Svou rezignací dokázal, že stojí za svým slovem a mnohým politikům šel příkladem. Na druhou stranu si musíme uvědomit, jak je sexuální obtěžování citlivé téma. Nahlášení tohoto činu žádá velkou odvahu a pro napadané ženy je bolavým místem na duši. Proto by obvinění tohoto rázu nikdy nebyla být zlehčována, zesměšňována a zametena pod koberec.