Englerova výstava je oslavou lidské individuality. Každý jsme jiný, a tak i okolní svět vnímáme jinak. Ale jaké to je žít ve společnosti, kde platí dvojí metr a jinakost je často odsuzovaná? Na tuto otázku Engler hledá odpověď prostřednictvím svého díla, které kromě již zmíněných fotografií obsahuje také videa nebo tvorbu environmentu. Inspirací mu byly bohaté zkušenosti z rezidenčních pobytů, při kterých mohl poznat odlišný styl života v různých částech světa.
Součástí sobotní vernisáže byla kromě chutného občerstvení také osobitá performance, kterou Engler předvedl se svým přítelem. Červená světla, obličeje obou tanečníků skryté pod maskou a holá hruď okamžitě upoutaly pozornost diváků. Nejednalo se ale o nic provokativního, výsledné představení bylo spíše reprezentací lásky, a to v podobě, kterou naše společnost často stále nepřijímá. Engler se ve svém umění běžně věnuje queer tématům, sociální spravedlnosti nebo institucionální kritice, proto ani tato vernisáž nebyla žádnou výjimkou.
Celou atmosféru vernisáže podtrhovalo přátelské prostředí Galerie Sibiř, která je nezávislým kulturním a komunitním centrem. Její budovu spravuje spolek Kulturou proti chátrání svépomocí a na svoje vlastní náklady. S oživením staré budovy bývalého kina a divadla může pomoct kdokoliv, kdo projeví zájem stát se členem tohoto kolektivu nápaditých milovníků umění.
Výstava potrvá až do 9. března a pokud se do galerie chystáte, doporučuji se pořádně přiobléct, protože Sibiř je opravdu trefným jménem.