Ke kampani se přidala i Policie České republiky. „Aktivity směrem k tomuto druhu skryté a především těžko odhalitelné trestné činnosti nemůžeme brát na lehkou váhu a záchrana každého dětského života je pro nás samozřejmě důležitá," sdělil policejní prezident Tomáš Tuhý, který nad kampaní převzal záštitu.
„V rámci svých preventivních aktivit ve školách můžeme děti seznamovat s tím, že ubližování, ponižování, fyzické i psychické napadání není normální, a že o těchto problémech nemají mlčet,“ dodala tisková mluvčí Jana Macalíková
Jak ale poznáme, zda se jedná o některou z trestných činností? Důsledným pozorováním. Modřiny jsou sice u dětí obvyklé, ale můžeme rozumně posoudit, co si dítě mohlo přivodit například pádem ze schodů a co už bude zásluha někoho jiného. Týrané, zneužívané a zanedbávané děti navíc mívají i četné psychické následky. Bývá to strach z dospělých, opožděný vývoj, problémy ve škole, a to jak s chováním, tak i s docházkou a mnohé další. Děti mohou samy sobě i ubližovat. Nahlášení případného podezření na Policii ČR může změnit jejich život k lepšímu.
Pro finanční podporu zřídila kampaň bankovní účet (120 777 711/0300), kam mohou dárci posílat své příspěvky. Pomůžou tak v boji proti týrání, zanedbávání a zneužívání dětí. Příspěvky od dárců jsou hlavním finančním zdrojem pro aktivity Sdružení SOS dětských vesniček, bez nich by sdružení nemohlo ohroženým dětem zajišťovat lepší život.