Waris Dirie se narodila v Somálsku do rodiny kočovných nomádů. Ve třinácti letech utíká z domova, protože je nucena vzít si o mnoho let staršího může a stát se jeho už čtvrtou ženou. Aby se dostala do hlavního města Mogadišu ke své babičce, musí překonat poušť a cestou je málem znásilněna. Při první příležitosti pak odlétá s pomocí své babičky do Londýna, kde pracuje jako služka na somálské ambasádě, dokud v Somálsku neskončí občanská válka a ambasáda není zavřena. Později, když pracuje v londýnském McDonaldu, si ji všimne známý fotograf Terry Donaldson, se kterým začne i přes počáteční váhání spolupracovat, a který ji pomáhá při jejích začátcích kariéry modelky.
Waris byla jako jedna z vůbec prvních černošek, které se dostaly na přehlídková mola. Do té doby to byla záležitost čistě jen bělošek. Zároveň byla také jednou z prvních Afričanek, které veřejně promluvily o tolik diskutované rituální obřízce žen v Africe. Waris zákrok sama podstoupila, když jí bylo pouhých pět let a jeho následky trpí dodnes. Krátce potom ukončila svou kariéru modelky a rozhodla se zasvětit život boji proti tomuto starobylému tradičnímu rituálu. V roce 1997 se proto stala velvyslankyní UNFPA (United Nations Population Fund) pro odstranění problému ženské obřízky v zemích třetího světa.
Do hlavní role v tomto dechberoucím filmu obsadila německo-americká režisérka Sherry Horman taktéž modelku pocházející z afrického kontinentu, která dle mého názoru podala velice kvalitní výkon. Rozhodně se nebojím film doporučit všem, které problematika ženské obřízky zajímá, ale i ostatním, kteří chtějí vidět film plný emocí, který pojednává o jednom zajímavém lidském osudu. Čeští diváci měli možnost tento snímek vidět buď v kinech nebo v rámci Febiofestu, kde byl promítán na slavnostním zahájení.