Děj pojednává o čtyřicátnici Heleně, která má psychologickou poradnu a je odbornicí na manželské a partnerské problémy. Jednoho dne chce překvapit svého manžela narozeninovou oslavou u něj v práci. Nachytá ho však s mladou černošskou milenkou. Následuje rozchod a ona se musí najednou po pětadvaceti letech manželství naučit žít sama. Její dvacetiletá dcera Laura chce matce s nelehkou životní situací pomoci. Svůj osobitý způsob řešení nabízí i temperamentní Helenina matka Vilma, a to najít dceři nového nápadníka. Situace se poněkud zkomplikuje, když se Helena zamiluje do Lauřina přítele Jakuba. Prožijí spolu krátký milostný románek, který splní svůj účel – vrátí Heleně opět chuť do života. Do hlavních ženských rolí obsadil režisér Elišku Balzerovou (Vilma), Lenku Vlasákovou (Helena) a Veroniku Kubařovou (Laura). Jejich mužské protějšky ztvárnili Jiří Macháček (profesionální hráč domina a rogalista), Roman Zach (novinář sepisující Vilminy erotické paměti) , Vojtěch Dyk (Jakub) či Michal Gulyáš (Helenin manžel Zdeněk).
Snímek je plný slovního humoru a úsměvných scén a stojí na kvalitních hereckých výkonech. Herečky jsou do svých rolí vybrány opravdu vkusně a své postavy si užívají. Trefu do černého představuje v tomto směru Eliška Balzerová alias babička Vilma. Její vtipné hlášky, elegance a životní krédo jsou kořením celého filmu. Bohužel se v některých scénách objevují i nepříliš zdařilé pokusy o legraci. Další úskalí představuje příšerně zdlouhavý děj v druhé polovině snímku. A když jsem se dočkala konce, vyvolal ve mně spíše rozporuplné dojmy. Vilma ležící v rakvi a zajímající se o to, jestli nemá rozmazaný make-up, žádá po plačíčí Heleně, aby jí stáhla šaty, ať má větší výstřih. Černý humor na pohřbu považuji přinejmenším za nevhodný. Happyend vyvrcholí návratem Jakuba k Lauře, což působí trošku podivně.
Režisér a scénárista Jiří Vejdělek nicméně ukazuje, že vztahová komedie nemusí být jen hloupá telenovela. Velmi zdařile zakomponoval do vášnivé komedie o třech rozdílných generacích žen prvky k zamyšlení. Motto Vilmy "užívat si život za každou cenu naplno" sice zní hezky, ale ne všem v jejím okolí tento styl vyhovuje. Jednoznačně kladně hodnotím hudbu J. P. Muchowa. Ve filmu zazní i píseň Bathroom song třinecké skupiny Charlie Straight. Ženy v pokušení bych označila jako nadprůměrnou českou komedii, u které si i pánové přijdou na své.