Sabina Eisenreichová

Sabina Eisenreichová

čt., 4. červen 2020 05:25

Záměr samostatného projektu

 1. CÍL PRÁCE  Cílem práce je zmapování života lidí s postižením, ať už fyzickým nebo mentálním. Projekt se snaží poukázat, že i lidé s postižením mohou vést plnohodnotný a kvalitní život, ačkoliv se bude od toho „normálního“ trochu lišit. Dále se projekt zaměřuje na osoby, které se nebojí dát šanci, někomu, kdo se odlišuje, ať už se jedná o ředitele organizací, škol a chráněných bydlení, nebo majitele kaváren. Pro některé je totiž jejich práce bezvýznamná nebo jen práce, ale pro spoustu lidí představuje náplň jejich práce spoustu možností a příležitostí, které by jinak neměli.
Marii Kolářové bylo deset let, když se jí narodila sestra Nikola, která má Downův syndrom. „Co je Downův syndrom jsem v té době pořádně nevěděla. Prostě mi bylo řečeno, že ho Nikolka má a tím to pro mě skončilo. Neměla jsem potřebu jít na Wikipedii a hledat si, co to vůbec znamená. Brala jsem to tak, že to, co vím od ostatních, je přesně to, co vědět potřebuji,“ řekla Marie.
Ivana Kankrlíková začínala ve Slunci vypomáhat s nástupem jejího syna na zdejší ZŠ. Časem byla ředitelkou zaměstnaná a nyní pracuje jako ředitelka Domova dobré vůle v Unhošti. „Měla jsem pocit, že když mám zkušenosti s výchovou dítěte se speciální potřebou, měla bych tu zkušenost nějakým způsobem předávat i dál,“ vysvětluje.
Kolem druhé odpoledne potkávám svou nejlepší kamarádku Denisu na stanici metra Můstek. Přizvala jsem ji do svého „tour de kavárny“, protože nikdo přeci nechodí sám do kaváren. Pomalu se odebíráme směrem k metru a jedeme na stanici Ládví. Ani jedna z nás v této městské části nebyla, a to obě žijeme v Praze celý život.
Vystrašená a s lehkou nechutí se Gábinka chystá na svůj první školní den v nové škole. Nechuť v ní i její mamince zanechala předchozí zkušenost s inkluzí na běžné základní škole, kde se o úspěchu, nebo neúspěchu projektu rozhodlo během jediného týdne. Gábinka si dává na záda svou růžovo-zelenou aktovku a spíše lajdavým krokem a s hlasitým "nee" jde k autu.
Gabriela Eisenreichová počtvrté otěhotněla ve 35 letech, narodila se jí stejnojmenná holčička s Downovým syndromem. Sama říká, že neměla ani tušení, že by jí něco takového mohlo potkat. Testy ji sice vyšly hraničně, ovšem na odběr plodové vody jít odmítla. „Přišlo mi divné, že by mi někdo strkal jehlu do břicha, a bála jsem se, protože po odběru plodové vody je zvýšené riziko potratu, tak jsem nešla,“ zdůvodňuje.
Paříž – Koncern L´Oreal ve čtvrtek oznámil, že generální ředitel Hermes, Axel Dumas odchází z předsednictva L´Oreal. Odchod Dumase tak přichází krátce poté, co se Hermes rozhodl začít s produkcí vlastní kosmetiky.
čt., 11. duben 2019 17:17

Vogue se vrací do Řecka

Athény – Módní magazín Vogue se počátkem dubna vrátil do novinových stánků v Řecku, učinil tak po sedmi letech comeback. Vydavatelé věří, že se po dlouhé finanční krizi do země vrátí chuť pro módní a lifestylové magazíny.
út., 30. říjen 2018 17:17

Vogue přichází do Hong Kongu

Hong Kong - Vydavatelství Condé Nast potvrdilo, že se módní bible začne vydávat i v Hong Kongu, bude tak jeho 26. edicí.
Frankfurt nad Mohanem - Volby v Hesensku vyhrálo s 27 % CDU, oproti posledním volbám ztratilo přibližně 10 %.
Strana 1 z 2