Modul veze na Měsíc mimo jiné velký kontejner obsahující semínka rostlin a vajíčka bource morušového, známého pro produkci hedvábí. „Kontejner na povrch Měsíce doručí brambory, semena oseníčka a vajíčka bource morušového. Z vajíček se vylíhnou larvy bource morušového. Tito motýli mohou produkovat oxid uhličitý, zatímco brambory a semena prostřednictvím fotosyntézy emitují kyslík. Společně tak na Měsíci mohou vytvořit jednoduchý ekosystém,“ uvedl šéfdesignér zařízení Zhang Yuanxun v rozhovoru pro Chongquing Morning Post. Pokud bude mise úspěšná, půjde o první živé organismy narozené na Měsíci.
Mise by měla zároveň měřit teplotu povrchu Měsíce a zkoumat půdní chemikálie. O dalších cílech a detailech mise Čína mlčí. Komunikaci se Zemí a modulem zajistí zvláštní satelit Quequio. Raketa, která nese přistávací zařízení, dorazí ke kráteru Von Kármán na začátku ledna. Čína plánuje v příštích letech i mise Chang'e 5 a Chang'e 6.
Návštěvu Měsíce chce uskutečnit také USA s vesmírnou organizací NASA, v plánu jsou i mise s lidskou posádkou. Společnost Elona Muska SpaceX se chystá do vesmíru vyvážet i běžné občany, kteří mají o cestu zájem a dostatek financí. Na Měsíci tak bude v dalších letech nejspíš pořádně rušno.