Co vše je tedy možné na festivalu kávy dělat? Můžete navštívit workshopy o tom, jak si připravit luxusní kávu i v jednoduchém domácím prostředí, nebo třeba instruktáž zaměřenou na pražení kávy. Lze si také zajít na přednášku, kde budete mít možnost nejen poslouchat, ale také se zapojit do diskusí o tom, jak se mění a vyvíjí technologie, jak se zlepšuje příprava kávy a o vztazích designu a technologií.
Festival letos navštíví také známé tváře z oboru barmanství, například Martin Hudák, který je nejen ikonou mezi barmany, ale také 2017 World Coffee In Good Spirit Champion a autor knihy Spiritual Coffee, která se zaměřuje na rozmanité kávové koktejly. Těšit se můžete na jeho přednášku Past, present & futur of coffee cocktails, která se uskuteční oba dny festivalu, a také na podepsané výtisky jeho knihy. Druhým hostem bude Petra Veselá, která v neděli uspořádá autogramiádu své Knihy o Kávě.
Festival byl založen s cílem podpořit českou kávovou kulturu a poskytnout prostor pro setkání všech, kdo mají kávu rádi, ať už jde o profesionální baristy, kavárníky, začátečníky nebo ty, kteří už kávě rozumí, ale chtějí se dozvědět více o jejích chutích, vůních a různých formách. Prague Coffee Festival se snaží představit téma kávy v širokém kontextu, aby si každý návštěvník našel to své.
Tato akce se snaží propojit svět profesionálů s kávovými nadšenci. Nabízí jedinečnou příležitost ochutnat kávu z desítek pražíren a objevovat fascinující kávové příběhy z celé Evropy. „Náš festival není jen o degustaci kávy. Je to také místo pro vzdělávání a sdílení znalostí. Chystáme workshopy a přednášky, které otevírají dveře do fascinujícího světa kávy,“ uvádí pořadateůé na svých stránkách.