V Arábii jde o změnu přelomovou, protože ukazuje, že udržovaná nerovnost mezi muži a ženami je nejenom nespravedlivá, ale hlavně ekonomicky nevýhodná. Navíc si Saúdové polepší reputaci v mezinárodním kontextu, protože právě zákony jako zákaz řízení zemi dlouhodobě poškozují. Podle deníku The New York Times se v zemi udržovaly nesmyslné argumenty, jako že řízení poškozuje ženám vaječníky, či varovaly před promiskuitou a rozpadem tradiční rodiny.
Pouštní království, známé svou ignorancí k základním právům žen, prochází v posledních měsících změnami v postoji k ženám. Ale nejen Saúdská Arábie. Tuniské muslimky se mohou provdat za nemuslima (stejně jako již dříve tamní muži) a více se v muslimském světě mluví i o dětských nevěstách a sexuálním násilí.
O změny v zákonech se snaží mnoho aktivistek. Jedna z nich, Manal al-Sharif, dokonce za projížďku autem ve městě Khobar strávila v roce 2011 devět dní ve vězení. „Někdo musel jít příkladem, někdo musel ukázat, že to jde,“ říká na videu, kde ji natočila kamarádka při řízení.
Nicméně stále zůstává spousta problémů k řešení – od přístupu ke vzdělání či zdravotní péči po postavení před zákonem. Konkrétně v Saúdské Arábii ženy mohou dělat jen málo rozhodnutí bez mužského příbuzného – nejprve otce, posléze manžela, ale často také syna. A to včetně banalit typu založení bankovního účtu.