čt., 27. duben 2017 08:23

Kulturní měsíčník Mlsný panda

samostatný projekt kulturní/DTP specializace

  • Mlsný Panda
  • Zobrazení: 488
  • Mlsný Panda
  • Zobrazení: 519
  • Mlsný Panda
  • Zobrazení: 482
  • Mlsný Panda
  • Zobrazení: 482
  • Mlsný Panda
  • Zobrazení: 488
  • Mlsný Panda
  • Zobrazení: 482
  • Mlsný Panda
  • Zobrazení: 486
  • Mlsný Panda
  • Zobrazení: 499

Cíl práce

Cílem mého projektu bylo vytvoření layoutu časopisu tak, aby korespondoval s výběrem specializací, které jsem po čas studia absolvovala, stejně tak jsem se snažila o zapojení tématu veganství, které je mi poměrně blízké, a zároveň je v očích dnešní společnosti velmi populárním fenoménem, na který se část populace dívá negativně a část pozitivně. Každopádně je v mediálním prostoru zmiňováno stále častěji.

Svým projektem bych chtěla oslovit veganskou komunitu v České republice a propagovat veganskou kulturu nejen v rámci široké veřejnosti. Nemá se jednat o agitaci a jakýsi mediální nátlak na čtenáře, aby si zvolili cestu veganství, protože na světě není nic lepšího. Má jít o periodikum, kde čtenář najde zajímavé tipy do kuchyně, ať už v oblasti vaření či prostých vychytávek. Dále bude obsahovat pozvánky na zajímavé akce nejen u nás v republice, ale třeba i v blízkém okolí, například na Slovensku, a také reportáže z těchto událostí.

Na základě tohoto jsem se rozhodla vytvořit projekt s názvem Mlsný panda. V rámci českého jazyka se panda skloňuje pouze v ženském rodě. Pro svůj projekt jsem ale schválně použila zájmeno „mlsný“ v mužském rodě, protože si myslím, že by název mohl zaujmout už pouhým uvědoměním si, že je něco jinak, než jsme zvyklí. Tato strategie fungovala i například v reklamní kampani McDonald‘s, který si na chybném znění sloganu vybudoval silnou reklamní základnu.1

Dalším záměrem je přiblížit veganskou komunitu samu sobě, protože pokud člověk s veganstvím začíná a neangažuje se přímo v nějakém spolku, může pro něj být těžší získat si informace o tom, co vlastně se kolem něj děje. I přesto, že internet dnes nabízí mnoho možností vyhledávání informací, Mlsný panda by měl čtenáři představovat informace v tematizovaných celcích a zaujmout ho svojí čistou a prostou podobou.

V rámci svého projektu se budu snažit vytvořit časopis, který bude ve svém základu velmi jemný a minimalistický. Budu pracovat pouze se základní mnou vybranou dvoubarevnou kombinací – černá a zelená – a podkladovou bílou barvou, barvami, které korespondují s hlavním symbolem periodika pandou a také s tématem veganství. Mým záměrem je každé číslo obohatit o jednu signifikantní barvu hodící se k vybranému tématu daného měsíce. V čísle, které budu vytvářet pro prezentaci to bude oranžová, barva začínajícího podzimu a dýní, které budou ústředním vzorem tohoto vydání.

V dnešním mediálním světě najdeme mnoho časopisů s nádherným křídovým papírem, fotkami jídel, kulturních památek, koncertů. Já bych se však chtěla vydat cestou nejmenší ekologické stopy. Uvědomuji si, že pokud vytvářím časopis, musím zaujmout jeho vizuální podobou, protože to dnes prodává. Ráda bych ale ukázala, že v dnešní době jde dělat věci hezky a zároveň ekologicky. Časopis tedy bude mít formát A4 a pokud by se měl tisknout, byl by tisknut na recyklovaný papír, nebyl by foliován a používalo by se co nejméně barev.

 

Zdůvodnění tématu

Téma projektu jsem si zvolila na základě absolvování kurzů DTP – Praktikum a Workshop DTP – a předmětu Základy obecné estetiky a uměnovědy následovaným Žurnalistickou specializací, které jsem absolvovala v rámci volitelných specializací na Katedře kulturálních a mediálních studií a žurnalistiky.

K volbě tématu měsíčníku o veganství mě vedla moje osobní angažovanost na poli veganství. Veganem jsem již dva a půl roku a za tu dobu jsem se zúčastnila několika akcí, sama jsem psala pro studentský časopis recepty na vaření a pečení a věnovala se novým veganským podnikům v Olomouci, které se otevřely v posledních dvou letech.

Veganství se v posledních letech stalo velmi populárním tématem ve společnosti. Mnoho známých osobností žije tímto způsobem života, proto se stává čím dál diskutovanější. Ať už je člověk pro nebo proti tomuto životnímu stylu, rozhodně o něm dnešní populace slyší mnohem častěji než v předešlých letech.

Vzhledem k tomu, že se veganství stalo hojně medializovaným tématem, časopis, který se mu věnuje, by mohl mít úspěch. Dříve byl veganský způsob života přisuzován zejména lidem, věnujícím se přírodnímu životu, spojení s přírodou a oproštění se od moderní společnosti. Jak jsem již ale uvedla, dnes se veganství stává populárním v moderní společnosti. Proto by mohla mít zájem o médium zprostředkující informace o této rozrůstající se komunitě, a zároveň by se stávající vegani mohli dozvědět o životě a názorech podobně smýšlejících lidí.

 

Zdroje a stav problematiky

Periodik zabývajících se tématem veganství je v České republice velmi málo. Pokud budeme hledat v mediálním trhu celoveganské časopisy, zjistíme, že žádné nejsou. I přesto se najdou periodika dotýkající se této tématiky. Veganství si totiž získává stále větší místo i na poli médií. Jedná se především o nově založenou odnož časopisu Apetit s názvem Apetit Veggie! a Pravý domácí časopis, který se zabývá zejména tématikou přírodního životního stylu.

1. Apetit Veggie!

Apetit je časopis figurující na českém mediálním trhu už 13 let. Vydává jej společnost Burda a vychází každý měsíc. Jedná se o magazín orientující se na recepty a témata spojená s jídlem a gastronomií. V květnu loňského roku magazín Apetit začal vydávat speciál Apetit Veggie! určený pro vegetariány a vegany. Vychází jednou za 4 měsíce a zaměřuje se na kulturu jídla v oblasti vegetariánství s přechodem k veganství.

2. Pravý domácí časopis

Pravý domácí časopis je měsíčník vycházející od roku 2013. Redakce časopisu je složená ze dvou hlavních osob a dalších externistů. Tématy časopisu jsou příroda, rodina, rozhovory se zajímavými lidmi, prostě vše, co je skutečně, jak hlásá časopis sám. Periodikum je možné zakoupit pouze ve vybraných trafikách, dále pak také v obchodech se zdravou výživou, kavárnách a bistrech.

 

Ideový plán

Cílem mého projektu je oslovit veganskou komunitu v České republice a přiblížit výrazná témata veganství lidem, kteří se o toto téma zajímají a chtějí se o něm dozvědět více. Časopis by měl mít zhruba dvacet stránek a měl by vycházet každý měsíc. Vzhledem k udělení výrazného tématu každému číslu – k jednotlivým měsícům by bylo přiřazené výrazné téma k němu se vztahující – by Mlsný panda měl vycházet poslední středu předposledního měsíce.

V rámci nákladu (1 000 kusů) a distribuci v obchodech se zdravou výživou a veganských restauracích a bistrech, by se cena měla pohybovat pod 30 korun za výtisk. Časopis bude vycházet pod Českou veganskou společností, která by zaštítila on-line distribuci, popř. správu abonentů.

1. Titulní strana

Na titulní straně se objeví fotografie týkající se obsahu čísla. Nebude se ovšem jednat o obrázek korespondující s hlavním tématem, bude vybrán z ostatních článků. V horní části budou umístěny názvy článků, které čtenář najde uvnitř čísla. V levém horním okraji bude logo periodika – panda, která jí ze zelené misky rýži, kterou jsem na základě předlohy přetvořila v Adobe Illustrator, již v rámci zápočtového projektu v DTP.

Pod ním bude název časopisu Mlsný panda, pod který umístím zvolenou fotografii do bílého nebo černého rámečku. Pod obrázek vložím jeho popisek. Podkladovou barvou titulní strany bude světle zelená a písmo bude mít klasicky černou barvu.

2. Obsah

Každé číslo bude mít specifické téma, kromě něj bude v časopisu stejná sada rubrik. Bude se jednat o rozhovory se známými vegany. Dále zapracuji dvoustranu věnující se receptům, v rámci projektu však graficky vytvořím pouze jednu stranu, protože grafická podoba by byla stejná. V rámci tématu – dýně – vytvořím kompilaci dýní a přidám k nim šipky a popisky. Také do časopisu zapojím pozvánky na zajímavé veganské akce.

3. Grafická podoba

Jak jsem již zmiňovala, můj projekt by v grafickém zpracování měl být jednoduchý a minimalistický. Každá strana bude mít světle zelené rohy, jinak budu pracovat zejména s bílou podkladovou barvou papíru. Barevné prvky budu používat pouze v případě rámečků a oddělování textu či v titulcích a podtitulcích. Textový styl v článcích bude Times New Roman, pro titulky a podtitulky použiji Comics Sans MS. Jsem si vědoma toho, že v moderním pojetí utváření mediálních textů je Comics Sans MS nepříliš uznávaným mnohdy až haněným stylem písma. Na stranu druhou se, podle mého názoru, hodí pro časopis, jehož symbolem je roztomilá panda na titulní straně. Text bude lámán pravděpodobně do dvou sloupců.

4. Konkurenční projekty

V rámci vypracování samostatného projektu na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky ještě nikdo nepracoval s veganstvím, ani jiným podobným tématem. Při výběru kulturní specializace se studenti zaměřovali spíše na oblasti hudby a divadla.

 

Postup práce

Při vypracovávání svého projektu budu pracovat s programy Adobe InDesign, Adobe Illustrator a Adobe Photoshop. Celý dokument vytvořím v Adobe InDesign, který je softwarem určeným pro sazbu tzv. desktop publishing. Veškeré úpravy fotografií a obrázků, jejich ořez a kompilace, udělám v Adobe Photoshop, bitmapovém grafickém editoru určeném na tvorbu a úpravu bitmapové grafiky, což jsou například i fotografie. Adobe Illustrator je vektorový grafický editor, ve kterém budu zpracovávat loga a symboly časopisu, stejně tak jako potřebné šipky a grafické značky.

Jako první krok jsem musela rozmyslet jaký formát projektu zvolím, dále vybrat styly písma, která použiji při své práci. Po úvaze nad tématem čísla a jeho obsahovou náplní jsem musela vytvořit odpovídající texty. Následoval výběr obrazového materiálu, který jsem musela najít a dále s ním pracovat, aby zapadl do koncepce mého projektu. Po přípravě materiálu jsem se mohla pustit do samého vypracování layoutu časopisu Mlsný panda.

1. Formát projektu a písmo

Jako první jsem si naformátovala dokument, ve kterém jsem projekt tvořila. Formát časopisu jsem zvolila A4 (210×297 mm). Pro splnění zadání jsem vytvořila sedm klasických stránek a jednu stranu titulní, vše se spadávkou o 5 mm přesahující okraj.

Ve svém projektu jsem pracovala se třemi druhy písma. Jako hlavní styl písma jsem použila Times New Roman, bezpatkové písmo. Velikost textů jsem zvolila 12 bodů pro základní text a 16 bodů tučně na mezititulky. Dále jsem použila Comics Sans MS v titulcích a v perexu. Velikost titulků je 30 bodů a 45 bodů.Všechny titulky jsou zvýrazněny tučně a jsou bílé, černé a oranžové. Perex je také tučně, ve stejných barvách, o velikosti 24 a 16 bodů. Na titulní straně jsem zvolila za styl písma Colona MT o velikosti 72 bodů pro název časopisu a 30 bodů pro názvy rubrik.

2. Texty

Textový materiál jsem hledala na internetu s tím, že jsem ho dále upravovala a parafrázovala jej. Vlastní text jsem si vytvořila pouze v případě jednoho z receptů. V rámci pozvánky na pietní akci, jsem vyhledala oficiální prohlášení o události z minulého roku a transformovala ho do přítomného času, aby z něj mohla vzniknout pozvánka. Hlavním tématem čísla byly dýně, proto jsem pracovala s texty o dýních. Text, ve kterém figuruje Markéta Vepřeková je kombinací jejích výroků a textu z internetových stránek obchodního řetězce Albert. Informace o druzích dýní jsem našla na stránkách www.vitalia.cz v článku „7 nejznámějších druhů dýně“.

3. Fotografie a obrázky

Nejdříve jsem si musela vyhledat příslušný obrazový materiál, se kterým jsem dále pracovala. Fotografie a obrázky jsou staženy z internetu a jejich zdroje jsou uvedeny na konci dokumentu. Dvě z fotografií jsem vyfotografovala sama. Mnoho z fotek, jež jsem použila, nebylo potřeba upravovat, pouze zmenšit či oříznout. S některým materiálem ale bylo potřeba pracovat více. K tomuto účelu jsem použila program Adobe Photoshop, ve kterém jsem vytvořila koláž dýní, ořízka z pozadí fotografii Markéty Vepřekové a logo Blue vegan pig.

Při tvoření fotomontáže dýní jsem začala vyříznutím samostatných dýní z jejich pozadí za pomocí nástroje magické pero. Následně jsem je musela zmenšit a naaranžovat do samostatného uskupení. Pod seskupené obrázky jsem vložila novou vrstvu pozadí, kterou jsem vytvořila za pomocí štětce, rozptylu a oranžové barvy. Výřez zbylých obrázků z pozadí jsem také provedla nástrojem magické pero. V následném přenesení jsem zvolila obrázek bez pozadí.

4. Práce v Adobe Illustratoru

V rámci projektu jsem také pracovala s vektorovou grafikou, pro jejíž zpracování se nejčastěji používá program Adobe Illustrator. V tomto programu jsem v rámci zápočtového projektu do DTP specializace překreslovala logo zeleného V s lístkem, které dále jsem použila na titulní straně a u receptů.

V tomto programu jsem si vytvořila šipky, které odkazují na informace o dýních, které jsem vložila na stránku s koláží. Také jsem zde pracovala s bublinovým rámečkem, ve kterém je napsáno BUĎ VEGAN! na stránce s rámečkem s informacemi o Markétě Vepřekové. Bublinu jsem si našla v programu ve znacích a musela ji zrcadlově otočit, aby směřovala k modrému logu prasátka.

5. Práce v InDesignu

Samotnou práci v InDesignu jsem začala rozvržením si práce a nastavením parametrů dokumentů. Titulní stranu jsem vytvořila ve vlastním dokumentu, protože by se hypoteticky měla tisknout zvlášť na jiný papír. Dokument, kde jsem zpracovávala ostatní stránky projektu, měl stejné parametry jako ten pro titulní stranu.

Dále jsem si přednastavila odstavcové styly, které jsem následně aplikovala na text. Prvním hlavním odstavcovým stylem byl text Times New Roman, 12 bodů, černá barva, odstavcová zarážka prvního řádku v odstavci 7 mm a zarovnání do bloku. Odstavcový styl na titulky byl ve stylu Comics Sans MS.

Poté jsem si vytvořila vzorovou stranu A, do které jsem vložila 4 zelené trojúhelníky, které tvořily rohy stran. Trojúhelníky jsem vytvořila pomocí nástroje vložit tvar – čtverec, půlku jsem zakryla ořezovou cestou a jako výplň jsem použila zelenou barvu v přechodu do bílé na přeponě. Do pravého rohu pravé stránky a levého rohu levé stránky jsem vložila vzor pro automatické číslování stránek. Čísla jsou černá, typu Comics Sans MS, velikost 14 tučně.

Texty v celém dokumentu budu lámat do dvou sloupců o mezeře 5 mm.

5.1. Titulní strana

Titulní stranu jsem zpracovala v samostatném dokumentu. Po nastavení parametrů jsem vložila zelenou vrstvu, na kterou jsem umístila zbytek obsahu. Jako první jsem umístila název časopisu kapitálkami velikost 72 bodů styl písma Colonna MT. Do pravé vrchní části jsem umístila logo časopisu a vedle něj jsem vložila textový rámeček se základními informacemi o časopisu, jako je jeho číslo, ročník a cena. Dále jsem vedle loga umístila rubriky s jejich tématy. Rubriky jsou napsány ve stylu Colonna MT, oranžové barvy velikost 30 bodů, samostatná téma jsou formátována podle hlavního odstavcového stylu.

Hlavní fotografii titulní strany jsem ohraničila černým rámečkem. Pod něj jsem umístila popisek obrázku ve stylu písma Times New Roman, velikost 30 bodů tučně.

5.2. Obsah

První stránku, kterou jsem v rámci projektu zpracovala je obsah časopisu. Nachází se na něm fotografie a obrázky korespondující s obsahem na dalších stránkách. Samotný obsah jsem vytvořila za pomocí textového rámečku, který je umístěn v pravé polovině stránky. Text má velikost 16 bodů stylu Times New Roman, číslice jsou zelené se stylem Comics Sans MS o velikosti 18 bodů, tučně a nadpis je také zelený v Comics Sans MS, tučně 30 bodů. Pod jednotlivé řádky textu jsem vložila tečkované linky, černé barvy o velikosti 2 body.

Do levé části jsem umístila fotografie, které jsem nijak neupravovala. Pouze jsem je zmenšila, popřípadě ořízla nepotřebné části, tak aby byly dobře viditelné a v dobré kvalitě.

Pod obsahem jsem vytvořila zápatí stránky, do kterého jsem vložila zelené logo písmena V, které je kvůli textu zprůhledněné na 30 procent. Přes logo jsem umístila text hlavního odstavcového stylu s nadpisem Mlsný panda, 16 bodů Times New Roman, kapitálky. Název časopisu je graficky oddělen dvěma černýma linkami o velikosti 1 bodu od okrajů dokumentu.

5.3. Pozvánka

Tato dvojstránka obsahuje 4 fotografie, které jsem pouze zmenšila na odpovídající velikost a nijak dále jsem s nimi nepracovala. Na fotografii na první straně jsem vložila titulek v transparentní bílé barvě, protože byla tmavá. Použila jsem odstavcový styl na titulky a podtitulky, velikost 30 bodů, tučně. Pro perex jsem zvolila písmo Times New Roman, velikost 16 bodů.

Na straně druhé jsem pracovala s logem organizace Otevři oči, které jsem umístila doprostřed stránky a zakomponovala jej do textu následujícího. Logo tak posloužilo jako uvedení textu, který se týká informací o dané organizace. Text je ve stylu Times New Roman, velikost 16 bodů, aby byl odlišen od textu předchozího.

5.4. Téma

Tématem čísla jsou dýně, proto je perex oranžový Times New Roman, velikost 24 bodů. Perex jsem umístila nahoru na stránku, pod něj jsem vložila obrázek dýní, do kterého jsem připsala titulek. Velikost titulku jsem pro jistotu zvolila 45 bodů, aby jej nešlo přehlédnou, i když je umístěný v obrázku. Na samostatný text jsem použila hlavní odstavcový styl, s tím že pro mezititulky jsem zvolila velikost 14 bodů a jsou tučně.

Na straně číslo dva tématu jsem vložila oranžový rámeček, do kterého jsem umístila oříznutou fotografii a obrázek. Logo Blue vegan pig jsem umístila tak, aby k němu vložená bublina
s nápisem BUĎ VEGAN, byla viditelně přimknutá. Text v černě ohraničeném rámečku je informační, titulek je stylem Comics Sans MS, velikost 16 bodů, tučně, text je psán v hlavním odstavcovém stylu o velikosti 14 bodů.

5.5. Koláž

Tato stránka je zpracovaná jako koláž dýní s informačními rámečky. Fotomontáž je vytvořená ve Photoshopu a následně vložená na tuto stránku. Titulek má oranžovou barvu a jako velikost jsem zvolila 30 bodů Comics Sans MS, tučně. Text samotný je ve stylu Times New Roman, 16 bodů, podtitulky jsou stejné velikosti pouze tučně. K textům odkazují šipky, vytvořené
v Illustratoru a vložené k jednotlivým obrázkům dýní.

5.6. Recepty

Poslední strana mého projektu je věnována receptům. Stranu jsem rozdělila na půl oranžovými uprostřed přerušenými linkami. Vrchní linky jsou 1 bod silné a spodní linky
3 body silné. Styly použité na stránce jsou Odstavcový styl pro titulky – Comics Sans MS 30 bodů, tučné a černé písmo, na podtitulky jsou použila Times New Roman 16 bodů, tučně. Na ingredience a postup jsem použila kapitálky oranžové barvy, styl písma Times New Roman. Ostatní text je formátován dle hlavního odstavcového stylu. Samotné ingredience jsem musela odsadit od obrázků na stránku vložených. Jako poslední jsem vložila zelené logo písmena
V s listem.

 

Vyhodnocení realizace

 

Cílem mého projektu bylo vytvoření časopisu, který by oslovil veganskou komunitu v České republice. Chtěla jsem zpracovat téma, které je v dnešní moderní společnosti skloňované na denní bázi, a přitom mu v mediálním prostředí není věnovaný dostatečný prostor. Proto jsem se rozhodla toto téma zpracovat a myslím si, že se mi záměr splnit povedlo. Téma jsem sice zpracovala, ale zda by koncept periodika Mlsný panda fungoval i na reálném trhu, by bylo nutné sledovat v dlouhodobější produkci.

Zároveň se mělo jednat o periodikum vystavěné na minimalismu a mělo být ekologické a šetrné k přírodě. Snažila jsem se pracovat s co nejsvětlejšími odstíny barev a celkově používat barvy co nejméně. Avšak při grafické úpravě jakéhokoli časopisu je nutné použít dostatek obrazového a grafického materiálu, aby produkt zaujal. Proto jsem nejvíce času strávila snahou zkombinovat můj původní minimalistický záměr s atraktivní podobou periodika.

Celková tvorba časopisu mi zabrala více času, než jsem očekávala. Najít správné a relevantní obrázky a fotografie v dobré kvalitě, které jsem použila, i jejich následná grafická úprava byla časově náročná. Práce s texty také zabrala určitý čas, i přesto, že jsem je sestavovala na základě již napsaných článků na internetu.

Nejvíce času však zabrala sama grafická realizace projektu. Celková práce s materiály a jejich umístění do dokumentu byla v rámci náročnosti velmi obtížná. Nejobtížnější však pro mě bylo vytvoření titulní strany, kterou čtenář vidí jako první. V původním plánu měla mít titulní strana jiné rozložení, název měl být umístěný nad hlavní fotku a v horní části měly být rozepsány rubriky. Na základě konzultace se svojí vedoucí práce jsem titulní stranu několikrát předělávala.

Celkově si myslím, že se mi podařilo vytvořit unikátní projekt, který na trhu nemá konkurenci a v delším časovém rozpětí by si dokázal získat pravidelnou čtenářskou základnu, která by jej šířila dál mezi ostatní.

 

Použité zdroje

1. Zdroje obrazového materiálu

Titulní strana

1. panda: http://all-free-download.com/free-vector/download/rice-panda_54420.html

2. Hlavní fotka: Fotoalbum Otevři oči (official): Světový den hospodářských zvířat Praha 2015: https://www.facebook.com/pg/Otevrioci.official/photos/?tab=album&album_id=719115424885486

Úvod

1. králíček: https://cz.pinterest.com/pin/478155685421058330/

2. dýňový koláč: http://viemagazine.com/3-vegan-pumpkin-recipes/

3. piknik: Hana Jínová

4. panda: http://www.clipartbest.com/clipart-di6Xkag6T

Pozvánka

1. Fotoalbum Otevři oči (official): Světový den hospodářských zvířat Praha 2015: https://www.facebook.com/pg/Otevrioci.official/photos/?tab=album&album_id=719115424885486

2. logo http://otevrioci.cz/

3.Markéta Vepřeková: https://www.facebook.com/blueveganpig/photos/a.1467684173494783.1073741828.1465691027027431/1827621204167743/?type=3&theater

4. Logo blue vegan pig:http://blueveganpig.blogspot.cz/

Téma

1. http://www.spektrumzdravi.cz/dyne-hokaido-recepty-12-skvelych-receptu-z-dyne-hokaido-ktere-z-vas-udelaji-mistry-kuchare

Kompilace - Dýně

1. http://tropik.cz/img/p/530-1283-thickbox.jpg

2. http://www.tastejourney.cz/wp-content/gallery/dyne-harlekyn/dyne_harlekyn_07.jpg

3.http://justpicked.com/files/project/items/pumpkins/14_MarinaDiChioggiaPumpkin141212.jpg

4. http://www.bio-vymetal.cz/upload/full/hokaido.jpg

5. http://data.labuznik.cz/labuznik/images/640x480/29690.jpg

6.https://www.albert.cz/imgm/YTYyNTI5fGExMjM3OTd8YTkyNDd8YTM2NzY2sdgYCA/maslova-dyne.jpg

7. http://pngimg.com/uploads/pumpkin/pumpkin_PNG9365.png

Recepty

1. Dýňová polévka s kokosovým mlékem: http://blueveganpig.blogspot.cz/2014/09/dynova-polevka-s-kokosovym-mlekem.html

2. Slané palačinky s dýňovou náplní: Hana Jínová

3. logo: Hana Jínová Illustrator

2. Zdroje textového materiálu

Pozvánka

1.https://www.facebook.com/events/918577168184455/

2. Informace o organizaci: http://otevrioci.cz/otevrioci/

Téma

1. Hlavní text: https://www.albert.cz/recepty-z-dyne

2. Rámeček: http://blueveganpig.blogspot.cz/p/o-me_12.html

Koláž

1. Popisy k dýním: https://www.vitalia.cz/clanky/7-nejznamejsich-druhu-dyne/

Recepty

1. Dýňová polévka s kokosovým mlékem: http://blueveganpig.blogspot.cz/2014/09/dynova-polevka-s-kokosovym-mlekem.html

2. Slané palačinky plněné dýňovou směsí: Hana Jínová

 

Zobrazeno 2116 krát
Naposledy upraveno: čt., 27. duben 2017 13:04
Pro psaní komentářů se přihlaste