Ostravský dream-team
Tregler si odbyl premiéru v extralize už v sezoně 2011/2012, původně v dresu tehdy nejlepšího českého klubu, pražského El Niňa. Po pěti sezonách, během kterých jeho procentuální podíl vítězných zápasů neustále stoupal, se přesunul do týmu HB Ostrov, kde si během dvou sezon připsal v pětasedmdesáti dvouhrách neuvěřitelných šedesát sedm výher. Když však Ostrov i přes jeho příspěvek z extraligy sestoupil, dal týmu vale a podepsal v tehdy nově vznikajícím klubu TTC Ostrava 2016. „Nechtěl jsem hrát první ligu, cítil jsem, že mám na víc,“ řekl k tomu tehdy. „Ostrava mi dala výbornou nabídku, navíc to byl velice ambiciózní tým, nebyl důvod odmítat.“ Ostravský klub vznikl za jediným účelem: v Česku vyhrát, co se jen dá, a dobře se etablovat v mezinárodní a velice prestižní Lize mistrů. Za těmito účely přišla kromě Treglera do Ostravy další slavná jména – srbský reprezentant Aleksandar Karakaševič, vynikající řecký obranář a bývalá světová dvacítka Panagiotis Gionis, chilský legionář Felipe Olivares a jako hrající trenér čtvrtý muž z olympiády v Sydney 2000, česká legenda Petr Korbel. Takto našlapaný tým už mohl konkurovat i pražskému El Niňu, které táhl bývalý reprezentant Dimitrij Prokopcov, a během uplynulých tří let získal dva extraligové tituly, i když Karakaševič i Gionis nastupovali především v Lize mistrů a posléze tým opustili. I další jména v dresu ostravského klubu jsou českému fanouškovi dobře známá, za zmínku stojí teprve čtrnáctiletý mládežnický reprezentant a rozhodně největší český talent Šimon Bělík, který už v tomto věku pravidelně v extralize nastupuje a drží si výbornou procentuální úspěšnost.
Teprve v předloňské sezoně Ostrava v dramatickém finále podlehla El Niňu – v rozhodujícím třetím utkání v pražské hale prohrála 3:4 na zápasy, když musela o všem rozhodnout až závěrečná čtyřhra.
Zahrál si s evropskou špičkou
Tregler jako nezpochybnitelný člen základní sestavy nastupoval rovněž v zápasech klubové Ligy mistrů. Sehrál tak utkání s vynikajícími hráči nejlepší světové úrovně – se světovou třináctkou Francouzem Simonem Gauzym, švédským reprezentantem a letošním vicemistrem světa Mattiasem Falckem nebo německou legendou a světovou šestkou Timo Bollem. Po velkých úspěších na domácí scéně se o něj začali zajímat v Polsku. Vše se zdálo být dohodnuté, ale Toruň na poslední chvíli přišla o hlavního sponzora a nemohla si tedy dovolit Treglera podepsat za původně dojednanou částku. Ze zahraničního angažmá tak nečekaně sešlo a Tregler znovu zakotvil v české extralize. Možná jen na rok, možná na delší dobu – výkony totiž podává stále fenomenální a zahraniční angažmá by si za svou úspěšnou kariéru jistě zasloužil. Procentuální podíl jeho vítězných dvouher v extralize se v součtu celé kariéry blíží neuvěřitelným osmdesáti procentům. Žádný jiný hráč se tomuto číslu ani nepřibližuje. Sezona, výrazně ovlivněná epidemií koronaviru Covid-19, se i přes prostoj pomalu blíží konci. Otázkou následujících měsíců je tedy nejen to, kdo získá extraligový titul, ale především budoucnost Tomáše Treglera. Zájemců o jeho služby je stále více než dost.