Růst těchto sportů těží z nových technologií, rychlému internetu, snadné dostupnosti bezplatných her a možnosti být připojen prakticky kdykoliv a kdekoliv. Počet hráčů i diváků exponenciálně roste. V Jižní Korei a USA hráči dostali status profesionálních sportovců díky institucionální podpoře.
Další výhodou e-sportů je jejich sledovací dostupnost. Zatímco sledování hokeje, fotbalu a dalších klasických sportů se často musí platit, e-sporty zůstávají tiše na internetu a zdarma. Dostat se do hry je neuvěřitelně snadné. Stačí pár kliknutí myší a jste tam. Na internetu, především pak na YouTube, se dají sehnat výuková videa, strategie a další tipy na zlepšení vašich dovedností.
V e-sportech nejste nijak fyzicky omezení (kromě postižení samozřejmě). Neexistují fyzikální omezení, může být den, noc, pršet, sněžit, ale dokud vám bude fungovat elektrická síť, jste online. V digitálních sportech se začaly točit velké peníze a to je také jedním z důvodů, proč jsou na raketovém vzestupu. Letos v červenci se ve Spojených státech uskutečnil turnaj, který posunul e-sportovní svět do nové éry. V Seattlu se střetlo 16 nejlepších týmů planety v populární hře Dota 2 a bojovalo se o výhru 10 milionů dolarů. Zápasy byly vysílány v televizi a sledovalo je přes milion diváků.
E-sporty si do dalších let kladou za cíl vymanit se především z vlastního světa a dostat se do povědomí široké veřejnosti. Docílit toho chtějí především získáním většího prostoru v televizním vysílání.
Jako druhý cíl je pak stanoveno získat mezinárodní uznání od sportovních orgánů, což je například Mezinárodní olympijský výbor. Něco takového nebude zrovna lehké, ale jen z tohoto je patrné, že elektronické sporty to myslí do budoucna vážně a hrozba toho, že postupem času eliminují tradiční sportovní odvětví je zřejmá.
Zdroj foto: Nerdappropriate.com