Stovka prodejců ze všech koutů republiky ale i z Polska a Maďarska se již tradičně sešla na Bílou sobotu. Letos již posedmé měl svůj stánek ve skanzenu také kroužek mladých ochránců přírody Ledňáček z Rožnova. Mladí ekologové prodávali vlastnoručně napletené tatary.
Část výtěžku z prodeje půjde na přípravu letního tábora. „Kluci se toho letos chopili s nadšením a tak jsme napletli skoro 400 tatarů,“ upřesnil vedoucí kroužku Štěpán Krhut. Valašsko je známé tím, že koledníci své dívky většinou obcházejí s větvičkou jalovce. I přes to ale Ledňáčci nakonec letos všechny své tatary prodali během jediného dne.
Návštěvníky muzea nelákal jenom sortiment stánkařů ale také bohatý doprovodný program. Po celý víkend a Velikonoční pondělí se v Dřevěném městečku střídaly folklórní soubory, cimbálové muziky a tzv. Rapačáři. Pod tajuplným názvem se skrývá označení pro skupinky malých chlapců, kteří obcházejí vesnice a svými řehtačkami oznamují konec postní doby. V muzeu se letos této čestné povinnosti ujali Rapačáři z Kunovic nedaleko Valašského Meziříčí.