Cesty v Býčí skále jsou upravené, ale nejsou betonové jako v jiných jeskyních, do nichž má veřejnost přístup zcela běžně. V jeskyni je vysoká vlhkost a teplota okolo 9 °C, proto se doporučuje pevná obuv a teplejší oblečení.
Na sobotu 16. května se plánuje speciální program, během něhož vystoupí v prostorách jeskyně smíšený sbor Cantamus Letovice. Koncert potrvá asi 45 minut a vstupné je dobrovolné. Archeologové Martin Golec a Klára Sovová se navíc chystají vypalovat keramiku obdobným způsobem, jakým se vyráběla v historických a pravěkých dobách. Podobné výrobky se nalezly i v Býčí skále.
Býčí skála se nachází ve střední části CHKO Moravský kras. S rudickým propadáním tvoří jeskynní systém o délce přes 13 kilometrů, tedy druhý nejdelší v České republice. Svůj název získala podle sošky bronzového býčka, kterého zde našli bratranci Felklové v roce 1869. V současné době se vystavuje v Přírodovědeckém muzeu ve Vídni. Býčí skála je rovněž jedním z nejvýznamnějších zimovišť netopýrů v celé České republice. Pravidelně je jich zde napočítáno asi dva tisíce jedinců jedenácti druhů.
foto: www.byciskala.cz