st., 3. červen 2020 00:37

ANKETA: Jak se na slevy dívá veřejnost?

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Zdroj: www.pixabay.com
Nastavené slevy jsou pro studenty a seniory, a tak jsem ve vlaku, který měl namířeno do Prahy vyzpovídala pár cestujících, abych zjistila, jak na slevy reagují a co si o tom myslí.

PATRIK BORÝSEK (student, 27 let, Horní Němčí)

„Jo, studentské slevy ty jsou podle mě super! Teda byly. Já už je půl roku nemám, i když vlastně ještě studuji, ale bohužel sleva je jen do 26 let. Což mě na jednu stranu štve, protože momentálně jsem ještě studentem VŠE, ale nárok na slevu jako takovou nemám. Takže když jedu z Prahy domů Leošem, tak mě cesta už nestojí 50 korun, ale 550 Kč, což je poměrně dost, a tak domů jezdím jen zřídka."

 

ANNA MACOŠKOVÁ (důchodkyně, 68 let, Stará Bělá)

„S manželem jsme za slevu velmi rádi. Vždycky když máme vnoučata na prázdninách, tak jezdíme na výlety po horách a zámcích, takže slevu využíváme hodně. A dvakrát do roka jezdíme i do Prahy do divadla. To je pak fajn, když si třeba tady u Vás můžu dát tvarohový dortík a kafíčko, když už jsme na těch jízdenkách tak ušetřili."

 

JOSEF SABO (důchodce, 70 let, Úvaly)

„Já jsem vášnivý houbař a většinou když jedu někam, jedu vlakem, jelikož auto už 20 let nemám. Bydlím kousek od Prahy a pokud se chci do té Prahy dostat, tak je to pro mě nejvýhodnější osobákem. A ano, slevu schvaluji a jsem rád, že jako důchodce ušetřím nějakou tu korunu. Je přeci krásné jet jen za 11 korun.."

 

MOJMÍR ZEMEK (IT specialista, 33 let, Praha)

„Na jednu stranu je asi fajn, že je pro studenty a seniory na dopravu nějaká sleva. Myslím si ale, že 75 procent je moc a ta sleva co měli předtím jim bohatě stačila. Hlavně studenti tuto slevu potom i zneužívají, a to se mi nelíbí. Také poslední dobou pociťuji že jsou vlaky čím dál, tím víc plnější. Nebo když tak přemýšlím, tak bych to možná rozdělil, seniorům bych tu slevu 75 % nechal a studentům bych vrátil tu původní.“

 

ADÉLA KOPECKÁ (studentka, 22 let, Ostrava)

„Já studuji na vysoké škole chemické v Pardubicích a jsem za slevu ráda, díky ní si totiž můžu dovolit každý týden jezdit za rodiči domů do Ostravy."

 

EVA ROŽNOVJÁKOVÁ (účetní, 30 let, Praha)

„Mě už bohužel tyto slevy minuly. Já jezdila jen na 25procentní slevu a pamatujuí si, že jsem ještě aby mě to u ČD vyšlo levněji tak jsem si vyřizovala IN Kartu. Ale nevidím v tom problém, když je, tak ať ji každý využívá tak jak potřebuje."

Zobrazeno 751 krát
Naposledy upraveno: st., 3. červen 2020 22:34

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste