st., 3. červen 2020 18:12

Pražská divadla se opět utkají v tanci

ilustrační obrázek ilustrační obrázek Zdroj: unsplash.com
Praha – Letošní již třetí ročník pražského Roztančeného divadla tentokrát rozhýbe Divadlo na Vinohradech, a to v sobotu 19. září. V tanečním souboji se mezi sebou i tentokrát utká osm herců, kteří budou za svá domácká divadla bojovat především o skleněný putovní pohár. Večerem plného tance za doprovodu živé hudby bude provádět Světlana Witowská a Libor Bouček.

Přípravy i tréninky jednotlivých soutěžních párů jsou v plném proudu. Herci reprezentující jednotlivá divadla, která se do tanečního souboje zapojila, mají za úkol předvést jeden standardní a jeden latinskoamerický tanec. „Tance pro jednotlivé páry spravedlivě losujeme. Nevybírají si je sami,“ říká organizátor Martin Šimek. Na pomoc mají herci své partnery, tedy profesionální tanečníky. Ti mají na starosti choreografii a přebírají zodpovědnost za výslednou podobu tance.

Nejedná se ale o souboj na ostří nože. Jde především o zábavu nejen pro diváky, ale i pro účinkující. „Tanec je poslední dobou hodně o sportu a soupeření. My ho chceme posunout zpět k umění. Je to tedy syntéza tance a divadla,“ vysvětluje organizátorka Tereza Řípová. Atmosféra celého večera je tedy uvolněná přátelská.

O živou hudbu se v tomto roce postará kapela Dirty Rudolph, která pro tentokrát vystřídá stávající kapelu Gin In Jam. Jedná se o desetičlennou kapelu se čtyřmi zpěváky. To je o dva hlasy více než měla kapela v minulých letech. „Bude to takové živější. Stejně jako Gin In Jam, také toto je mladá a živá kapela, která do toho dává energii,“ říká organizátor.

Novinkou je, že o vítězi tentokrát nebudou rozhodovat diváci přímo na scéně. „Dohodli jsme se, že náš hlasovací systém pomocí košíčků je zdlouhavý. Protahuje večer a stojí nás všechny spoustu stresu,“ zdůvodňuje Řípová. Soutěžit se tak bude ve dvou kategoriích. Moderátoři vyhlásí vítěze poroty a vítěze tipovací soutěže. Diváci si tedy o svém vítězi mohou rozhodnout předem pomocí internetu.

Projekt Roztančené divadlo, jehož autory a organizátory jsou tanečníci Martin Šimek a Tereza Řípová, mělo svou premiéru před čtyřmi lety v mladoboleslavském divadle. Postupně se rozšířilo i do Prahy a Chebu a v hledáčku jsou nyní i další česká města. „Ozývají se nám i divadla z Moravy s tím, že mají o projekt zájem. Někde už mají i vytipované herce, kteří by do toho šli,“ uvedl Šimek.

Zobrazeno 252 krát
Naposledy upraveno: st., 3. červen 2020 21:10
Pro psaní komentářů se přihlaste