so., 30. květen 2020 22:13

Stanislav Lobotka: „Je to můj oblíbený klub odmalička a teď se s ním zase střetnu.”

Stanislav Lobotka je mladý slovesnký záložník, který hrál i za Ajax Amsterdam nebo Celtic Vigo Stanislav Lobotka je mladý slovesnký záložník, který hrál i za Ajax Amsterdam nebo Celtic Vigo Zdroj: Getty Images
„V La lize je prakticky každý rok jasné, že sezonu ovládne jeden z top týmů, mezi něž Barcelona patří. Museli by se jim zranit klíčoví hráči a sezonu by za ně dohrávala rezerva. Tento klub měl vždy nejen individuálně, ale především kreativně silné hráče jako jsou Messi či Iniesta.”

Stanislav Lobotka, nadějný a talentovaný záložník se dostal do Celty Vigo po Mistrovství Evropy do 21 let, na němž zazářil v dresu slovenské reprezentace. Jeho první střet s FC Barcelonou v La lize skončil překvapivou remízou 2:2 a Celta se stala prvním týmem v sezoně, který Barcelonu připravil o body přímo na domácí půdě. „Vzpomínám si, že po tom zápase jsem byl totálně vyčerpaný. Bylo to úplně jiné, o hodně těžší než v jiných zápasech. Ten bod pro nás měl cenu třech a byl to přesně takový zápas, v jakém potřebujete štěstí.”

Jeho poslední zápas proti Barceloně v dresu Celty Vigo už tak dobře jako ten první nedopadl. Z Camp Nou si Celta odvezla porážku 4:1, Lobotka se sice dostal do základní sestavy, nepříznivý průběh utkání však nedokázal zvrátit. „Pokaždé to tak dobře jako v mém prvním zápase proti Barceloně vyjít nemůže. I když jim zpravidla děláme na hřišti problémy, liga je dlouhodobá soutěž, takže to nic neřeší, protože přicházejí i zápasy jako tento.”

Předchozí sezona Celtě nevyšla úplně podle představ, jelikož v tabulce obsadila až 17. místo a sestupu se vyhnula o pouhé 4 body. Ani v probíhající sezoně situace nevypadala nejlíp. V zimním přestupovém období letošního roku Lobotka udělal další významný krok ve své kariéře a přestoupil do italské Neapole. „Opravdu mě to potěšilo. Nevěřil jsem, že by se mohlo něco takového stát. Silně mě to namotivovalo, abych na sobě dále pracoval.”

Barceloně se Lobotka však nevyhne ani tentokrát. Právě s ní se Neapol střetne ve vyřazovací fázi Ligy mistrů, nejprve na domácí půdě a pak je čeká odveta na Camp Nou. „Je to můj oblíbený klub odmalička a teď se s ním střetnu zas, což je úsměvné a zároveň mě to motivuje.” Vypadá to, jako by to bylo jeho osudem a měl se s Barcelonou potkávat stále nebo se dokonce stát její součástí. „Možná se mi to jednou splní. Ale teď jsem tady a chci pro SSC udělat co nejvíc.”

Klub se zkušenějšími hráči, než jsou v Celtě má větší šanci, že může katalánský celek porazit a vybojovat si postup do osmifinále nejprestižnější fotbalové soutěže. Velkou podporou je rovněž silná fanouškovská základna SSC. „Neapol má určitě širší a lepší kádr, kvalitnější hráče. Ta šance je teď určitě větší. Je to větší klub s větším zázemím. Přesně vědí, o jaký styl hry usilují a podle toho si vybírají hráče. Je to jasně nastavené.”

 

Zobrazeno 510 krát
Naposledy upraveno: po., 1. červen 2020 18:54
Pro psaní komentářů se přihlaste